Yükleniyor...

Binance Net Çıkışları Ethereum’da 778 Milyon Dolara Ulaştı

Binance’e karşı açılan SEC davası, son 24 saat içinde Ethereum’da 750 milyon doların üzerinde çıkışa yol açtı.

Binance

Binance’e karşı açılan SEC davası, son 24 saat içinde Ethereum’da 750 milyon doların üzerinde çıkışa yol açtı. 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Binance’e karşı açtığı ve borsayı çeşitli menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlayan dava, kripto piyasasını ve borsanın bilançosunu doğrudan etkiledi. Kripto analitik firması Nansen’in verilerine göre Binance, Ethereum blok zincirinde 778 milyon doların üzerinde negatif net akış gördü ve 871 milyon dolarlık giriş, borsadan çıkış yapan 1,6 milyar doların gölgesinde kaldı. 

Binance’e Olan Güvenin Azalması, OKX’in Tercih Edilmesine Yol Açtı

Binance’in rezerv varlıkları, SEC’nin suçlamalarıyla ilgili haberlerin çıkmasının ardından ilk bir saat içinde yaklaşık 1,4 milyar dolarlık net çıkış yaşadı ve bu da 52,9 milyon dolarlık toplam rezerv varlıklarının yüzde 2,6’sına denk geliyor. 

Tüm protokoller genelinde Binance’ten fon çıkışı son 24 saat içinde 999 milyon dolara ulaştı. Öte yandan, Binance’e olan güvenin azalması OKX’in yatırımcılar için tercih edilen bir yer haline gelmesine yardımcı oldu ve borsa 190 milyon doların üzerinde önemli bir fon girişi kaydetti. 

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Mart ayında Binance’e karşı açtığı dava ile karşılaştırıldığında, son net çıkış önemli ancak daha küçük oranlarda kaldı. Aynı durum, Binance’in FTX’in iflasının ardından büyük çıkışlar yaşadığı Aralık 2022 için de geçerli. Ek olarak, net çıkışlar hala borsanın rezervinden daha düşük. Binance halihazırda 8 milyar doların üzerinde bir stablecoin bakiyesine sahip. 

Ethereum’daki çıkışların yanı sıra Binance, FTX’in iflasından bu yana platformdan en büyük Bitcoin çıkışını da gördü. Son 24 saat içinde borsadan 20.000’den fazla BTC çekildi. 

CryptoQuant tarafından paylaşılan veriler, SEC’nin dava duyurusundan sonra fon çekmek için yapılan toplam kullanıcı işlemlerinin arttığını ortaya koydu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner