Yükleniyor...

Binance Ateşi Coinbase’e Sekerse Problem Olabilir!

Berenberg analisti Mark Palmer, SEC'in Binance'e karşı tutumunun Coinbase için bir fragman olabileceğini söyledi.

Berenberg kripto coinbase binance

Berenberg analisti Mark Palmer, SEC’in Binance’e karşı tutumunun Coinbase için bir fragman olabileceğini söyledi.

Kripto sektörü, yine bir sansasyonel olay ile sarsılmış durumda. Son dönemin kritik gündemi haline gelen düzenleyici ve borsa çatışmasına bir yenisi daha eklendi. SEC, Binance’e dava açtı.

SEC’in Binance’e dava açması iki gündür yoğun bir şekilde tartışılırken, Berenberg analisti Mark Palmer‘den şaşırtıcı bir Coinbase tahmini geldi. Palmer, Coinbase’in de topun ağzında olduğunu düşünüyor.

Berenberg Analisti, Coinbase’in Durumuna Değindi

Berenberg analisti Mark Palmer, SEC ve Binance arasındaki gerilimin Coinbase‘e de sıçrayabileceğini ve bu durum neticesinde Coinbase‘in net gelirinin yüzde 37’sini kaybedebileceğini belirtti.

Palmer, SEC’in Coinbase’in kripto ticaretini ve staking hizmetlerini hedef alması halinde şirketi zorlu günlerin beklediğini aktardı. Palmer’e göre, olası bir düzenleyici çatışmasında Coinbase’in net gelirleri riske girecek.

ABD’de halka açık bir kripto borsası olan Coinbase, geçtiğimiz ay SEC ile burun buruna gelmişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’deki baskıcı kripto rejiminden şikayetçi olduğunu sık sık dile getirdi. Her ne kadar bu çatışma yerini sakinliğe bıraksa da Binance olayı ipleri kopartan bir hamle olabilir.

Palmer, Coinbase‘in bu süreçlerdeki olası durumlarını şu şekilde değerlendirdi;

Yatırımcıların, bir SEC uygulama eyleminin bir sonucu olarak ABD’deki ticari faaliyetlerinin büyük bir bölümünü kısıtlamaya veya durdurmaya zorlanırsa, COIN’in iş modelini ve coğrafi odağını başarılı bir şekilde döndürme yeteneğine sahip olup olmayacağına odaklanmaları gerektiğine inanıyoruz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner