Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü, En Çok Pepe’yi (PEPE) Etkiledi

SEC-Binance krizinin başlamasıya ciddi oranda değer kaybeden altcoin'lerden Pepe'deki (PEPE) düşüş oranı dikkat çekti.

pepecoin jpg

SEC-Binance krizinin başlamasıya ciddi oranda değer kaybeden altcoin’lerden Pepe’deki (PEPE) düşüş oranı dikkat çekti.

Dün akşam saatlerinde açıklama yapan SEC, ABD Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettiği gerekçesiyle Binance ve CZ’ye dava açtı. Piyasayı yerinden oynatan bu haber ile birlikte altcoin’lerde hızla değer kaybetti. Pek çok altcoin kritik destek seviyelerini test ederken, bu altcoin’ler arasından Pepe (PEPE) göze çarptı. Son 24 saatte yüzde 20’ye yakın değer kaybeden PEPE, günün en çok düşen coin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 06 06 09.45.52

Altcoin’lerde Ciddi Düşüşler Görüldü

Önemli bir destek seviyesine kadar gevşeyen BTC, altcoin piyasasında endişe yarattı. Neredeyse tüm altcoin’ler, büyük zaman diliminde kritik değerlere geldi. 25.300 dolardan yukarı yönlü tepki alan BTC, altcoin’leri biraz da olsa rahatlattı. Fakat piyasadaki satış ağırlıklı işlemler daha baskın konumda.

Stablecoin’ler, Kava (KAVA) ve Nexo (NEXO), günün yeşil olan coin’leri oldu. Altcoin piyasasını kırmızıya boyayan BTC, özellikle de Metaverse coin’lerinde çöküşe yol açtı. Apple heyecanıyla hızla artış gösteren Metaverse coin’leri, BTC’nin bu düşüşünden büyük oranda etkilendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner