Yükleniyor...

Binance, Singapur’da Lisans Almak için Hamle Yapıyor

Nikkei Asia'nın açıkladığı raporlar doğrultusunda Binance, Singapur'da lisans alma çalışmalarına "emanetçi" olarak başlıyor.

binance

Nikkei Asia‘nın açıkladığı raporlar doğrultusunda Binance, Singapur’da lisans alma çalışmalarına “emanetçi” olarak başlıyor.

Kripto sektörü için “lisans alma” konusu son zamanlarda giderek hızlandı. Özellikle de Asya taraflı gelen haberlerde sıkça “lisans başvuru” faaliyetleri gözlemlendi. Nikkei Asia, yayınladığı raporlar ışığında Binance‘ın Singapur‘da lisans almaya yönelik çalışmalarının olduğunu belirtti. Fakat lisans alma hamlesinin net olarak bir görev değil, daha çok emanetçi konumunda olacağını ifadelerine ekledi. Ayrıca Binance, 2021 yılının Aralık ayında Singapur’dan çekildiğini bildirmişti. Binance, attığı bu adımla Singapur’ a yeniden ısınmış gözüküyor.

Binance, Singapur ile Tekrardan İyi İlişkiler Sağlıyor

Parceria

Yayınlanan bir rapora göre Binance, Şubat ayının başında Ceffu olarak adlandırdığı yeni markasıyla Singapur Para Otoritesi’ne başvurduğu belirtildi. Ceffu markasıyla ülke içinde saklama hizmetleri sunmayı hedefleyen Binance, Sermaye Piyasası Hizmeti için lisans başvurusunda bulunduğunu doğruladı.

Ayrıca emanetçi durumunda görev yapılacağı bildirilen Ceffu, perakende müşterileri için değil, yalnızca kurumsal yatırımcılar ve yüksek gelirli bireyler için faaliyet gösterileceğini ifadelerine ekledi. 2021 senesinin Aralık ayında Singapur faaliyetlerini sonlandırdan Binance, bu hamlesiyle tekrardan bölgede aktif olmuş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner