Yükleniyor...

Bitcoin’in Kararsızlığı Devam Ediyor! Grafik ve Piyasa Analizi – 2 Mart 2023

Henüz net olarak güvenli bölgede olmayan Bitcoin (BTC) teknik analize göre, yeni rotasını hangi yöne çizebilir.

analiz

Henüz net olarak güvenli bölgede olmayan Bitcoin (BTC) teknik analize göre, yeni rotasını hangi yöne çizebilir.

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasını sarsan Fud haberler gelmişti. Özellikle de BUSD tarafında yaşanan durumlar, kripto yatırıcısını büyük endişeye düşürdü. Son haftalarda yüseliş ile devam eden BTC, şuan için bu durumlardan olumsuz etkilenmiş görülüyor.

Fiyat bakımından net olarak güvenli bölgede olmayan BTC‘nin bundan sonra ki hamleleri nasıl olabilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC teknik analizi için 1 saatlik zaman dilimine bakıldığında, büyük yükselişler için koşul olan 25.000 dolar seviyesinin birçok kez denenip satış başkasıyla karşılaştığı gözlemleniyor. BTC’nin yükseliş senaryosundan konuşabilmek için, öncelikle 23.940 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık gözlemlenmeli. BTC, bu seviyenin üzerinde tutanmayı başarabilirse, 24.500 dolar seviyesinde ki hareketleri takip edilebilir. Gerçekleşebilecek düşüş senaryosunda ise BTC, 23.340 dolar seviyesinden yeterli alıcı bulamazsa 22.630 dolar seviyelerine fiyatta düşüş yaşanabilir.

Ekran Resmi 2023 03 02 09.25.49

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat bakımından net olarak güvenli bölgede olmayan BTC, dominans seviyesi için riskli alana gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.65 dominans seviyesinden tepki alan BTC, güncel durum için ara seviyelerde seyrediyor. Yüzde 44 dominans seviyesinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenebilir. Altcoin’ler tarafında olası yükseliş senaryosunun yaşanabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yeniden yüzde 43.60‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 03 02 09.34.20

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

BTC fiyatının durgunlaşmasıyla birlikte, BTC piyasa değeri için de kıstlı hareketler gözlemlendi. 445 milyar dolar piyasa değerinden destek alan BTC, tekrardan 452 milyar dolar piyasa değerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü devam edebilmesi için, BTC piyasa değerinin 462 milyar doları kalıcı şekilde aşılması izlenebilir. Gerçekleşebilecek olası düşüş senaryosunda ise 440 milyar dolar piyasa değeri tekrardan destek görevi görebilir.

Ekran Resmi 2023 03 02 09.37.00

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner