Yükleniyor...

Binance, Singapurlu Menkul Kıymet Borsası HGX’te %18 Hisse Alıyor

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance, özel menkul kıymetler borsası HG Exchange’in %20 hissesini satın alıyor.

binance singapurlu menkul kiymetler borsasi hgxte yuzde 18 hisse aldi

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance, özel menkul kıymetler borsası HG Exchange’in %20 hissesini satın alıyor.

Binance’in Singapur kolu olan Binance Asia Service (Binance.sg), 8 Aralık’ta HG Exchange’e yatırım yaptı. BAS tarafından gerçekleştirilen resmi basın açıklamasına göre Binance, ülkenin düzenleyici kurumuna kayıtlı olan borsanın %18 hissesini satın alıyor. Binance Singapur CEO’su Richard Teng, platformun bölgedeki blokzinciri ekosistemini geliştirmek için HGX ile işbirliği içinde çalışmayı planladığını söyledi:

“Kripto ve geleneksel finansal teklifler birleşmeye devam ediyor. Bu yatırım sayesinde, blokzinciri teknolojisi tarafından desteklenen ürün ve hizmet sunumlarını geliştirmek için HGX ile birlikte çalışmayı amaçlıyoruz… Singapur’da, blokzinciri ekosisteminin büyümesini ve ihtiyaç duyulan yerel yeteneklerin gelişimini desteklemek için kilit devlet kurumlarıyla yakın çalışmaya devam ediyoruz.”

Haber Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından da paylaşıldı. CEO herhangi bir açıklama yapmadan, resmi Twitter hesabı üzerinden BusinessTimes tarafından yayımlanan haberin linkini paylaştı.

Ancak şirket, bu hamlesine rağmen ülkedeki konumunu sağlamlaştırmış değil. Daha önce Binance’in Singapur’daki lisans başvurusunu çekmeyi planladığına dair haberler ortaya çıkmıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner