Yükleniyor...

Binance, Tokenize Edilmiş Hisse Senedi Alım Satımını Tesla ile Başlatıyor

Kripto para piyasasının en büyük borsası Binance, birçok kullanıcı için artık mevcut olan hisse senedi trade'i ile yenilik yapmaya devam ediyor.

binance tesla hisse

Kripto para piyasasının en büyük borsası Binance, birçok kullanıcı için artık mevcut olan hisse senedi trade’i ile yenilik yapmaya devam ediyor. Binance, Tesla hissesinden başlayarak sıfır komisyonlu hisse senedi alım satımını başlattı. Platformda işlem gören tüm hisse senedi token’ları menkul kıymetlerle desteklenir ve bir hisse senedini temsil eder. Crypto Briefing’in haberine göre şu anda ABD, Türkiye ve Çin’deki kullanıcılar bu yenilikten yararlanamıyor.

Önde gelen dijital varlık borsası Binance, Tesla’dan başlayarak sıfır komisyonlu alım satım yapılabilir hisse senedi token’larının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Özellik, FTX hisse senedi türevlerini etkinleştiren şirketler olan CM-Equity AG ve Digital Assets AG’nin yardımıyla kullanıma sunuluyor.

Binance, Hisse Senedi İşlem Platformu Oluyor

Binance, hisse senedi türevlerinin piyasaya sürülmesiyle kripto ve finans alanında yenilik yapmaya devam ediyor. Her bir token, bir temel menkul kıymet portföyü tarafından tamamen destekleniyor ve her bir token, hisse senetlerinin bir payını temsil ediyor. Bu özellik kullanıcılara uygun fiyatlı, komisyonsuz hisse satın almını sağlıyor.

Binance’de işlem gören ilk hisse senedi token’ları, bir hisse senedinin yüzde birini temsil eden minimum ticaretle Tesla hisse senedi türevleri olacak. İşlemleri fiyatlandırmak ve kapatmak için Binance’in USD’ye sabitlenmiş stablecoin’i BUSD kullanılacak. Binance CEO’su Changpeng Zhao, şu ifadeleri kullandı:

“Hisse senedi token’ları, değer transferini daha sorunsuz bir şekilde demokratikleştirebileceğimizi, sürtünmeyi ve erişilebilirlik maliyetlerini nasıl azaltabileceğimizi, uyumluluk veya güvenlikten ödün vermeden gösteriyor.”

ABD, Türkiye, Çin ve diğer kısıtlanmış bölgelerde ikamet edenler için trade özelliği aktif değil ve katılan trader’lar için de KYC kuralları mevcut.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner