Yükleniyor...

Binance.US Voyager Satın Alımı İçin Yargıçtan Onay Aldı

Binance'in Amerika kolu Voyager satın alımı için itirazlara rağmen yargıçtan onay aldı.

binance deprem destegi

Binance’in Amerika kolu Voyager satın alımı için itirazlara rağmen yargıçtan onay aldı.

Adeta bir yılan hikayesine dönen Voyager satın alımında yargıçtan karar çıktı. Binance’in Amerika kolu Binance.US‘in bir sonraki hamlesi ise şu anlık bilinmiyor.

Binance.US Voyager Satın Alımı İçin Artık Onaylı

Düzenleyicilerin baskılarına rağmen Binance.US, Voyager’ı satın almak için yargıçtan onay aldı. Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su CZ anlaşmayı içeren bir Tweet’i alıntılayarak “belki de ayrılmalıyız” demişti.

Voyager Digital Ltd., eyalet ve federal düzenleyicilerin bir avuç yatırımcının yaklaşık 1 milyar dolarlık anlaşmaya karşı çıktığı dört günlük çekişmeli iflas duruşmalarının ardından, dünyanın en büyük kripto borsasının ABD kolu olan Binance.US‘a satmak için mahkeme onayını aldı.

voyager digital

ABD İflas Yargıcı Michael Wiles, Voyager‘a Binance.US satışını ve ilgili ödeme planını kapatması için izin vereceğini söyledi. Wiles, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu avukatlarının, anlaşma ile planın federal yasayı ihlal ettiği yönündeki iddiaları da reddetti.

SEC ve diğer federal avukatlar, ödeme planının kripto para piyasalarını denetlemek için gelecekteki çabaları baltalayabileceğini savundu. SEC ve ABD Adalet Bakanlığı avukatları, genellikle iflas etmiş bir şirketin yöneticilerine ve yeniden yapılandırma danışmanlarına verilen yasal korumaya ise karşı çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner