Yükleniyor...

MetaMask’e Chiliz (CHZ) Ekleme

MetaMask'e Chiliz ağı ekleme işlemi yapmadan önce bu blokzincir ağının MetaMask tarafından desteklenip desteklenmediğini bilmek gerekir.

metamask chiliz

MetaMask’e Chiliz ağı ekleme işlemi yapmadan önce bu blokzincir ağının MetaMask tarafından desteklenip desteklenmediğini bilmek gerekir. MetaMask, kripto varlıkları depolamak için kullanılan ve güvenilir olarak görülen popüler dijital cüzdanlardan biridir. Ethereum blokzincirinde işlem yapılmasına olanak sağlar. Sistemsel olarak desteklenen ağlar, cüzdana eklenebilir.

MetaMask, internet tarayıcısı üzerinde veya uygulama olarak kullanılabilen kripto para cüzdanıdır. Ethereum blokzincirinde işlem yapılmasına olanak tanıyan cüzdan, “Ağ ekle” özelliği sayesinde çok çeşitli blokzincir ağlarını destekler ve kullanıcılar böylelikle 50’den fazla farklı ana ağı veya test ağını buraya ekleyebilirler.

MetaMask’e Chiliz Ağı Ekleme

CHZ, şu anda Socios.com, ChilizX ve yakında piyasaya sürülecek olan Chiliz Chain V2’ye güç veren Chiliz spor ve eğlence ekosisteminin yerel dijital simgesidir. Chiliz’in ERC20 tabanlı tokenları doğrudan Ethereum ağında olduğu için MetaMask’e coin olarak eklenebilmektedir. Ağın direkt olarak eklenebilmesi için ise çalışmalar sürdürülüyor. Taraftar Tokenlarının yaratıcıları olan Chiliz’in kendi Layer 1 EVM uyumlu blok zinciri, spor için lider altyapı haline gelmesi planlanıyor. Öte yandan CHZ ile ilgili tüm işlemler Socios platformu üzerinden gerçekleştirilebilir. MetaMask’e eklenebilen Chiliz Testnet ağı için aşağıdaki işlemler sırasıyla takip edilmelidir:

1. Adım: MetaMask’i Kurun

Öncelikle web tarayıcısında MetaMask cüzdan kurulumu yapmalısınız. Uygulamayı indirdikten sonra bir MetaMask uzantısı olarak görünecektir ve Google Chrome’daki “Ayarlar” aracılığıyla kolayca erişilebilir.

metamask

2. Adım: Chiliz Testnet’i MetaMask’te Kurun

MetaMask kurulumundan sonra 2. adım cüzdan içerisinde CHZ Testnet blokzincir ağını kurmaktır. Bunun için öncelikle MetaMask’i yeni bir tarayıcı sekmesinde açmalısınız. (Sağ üst uzantı alanındaki MetaMask logosuna tıklamanız yeterlidir.)

Sağ üstteki üç noktaya tıklayın ve “Görünümü genişlet”i seçin.

metamask1

Cüzdanınız bunun gibi yeni bir tarayıcı sekmesinde açılacaktır:

metamask genel gorunum

Ardından yeni bir ağ eklemek için sağ üstteki dairesel logoya gidin.

metamask2

Sonrasında sırasıyla “Ayarlar”a ve “Ağlar”a gidin.

metamask3

Bu ekrana geldiğinizde, “Ağ ekle” seçeneğini seçin.

metamask4

Burada CHZ Testnet ağı ile ilgili tüm teknik bilgilerin girilmesi gerekiyor. Teknik bilgilere ise Chiliz blokzincirinin resmi web sitesi üzerinden ve Socios’tan erişilebilir.

metamask chiliz

Aşağıdaki bilgileri eklemeniz gerekiyor:

Ağ adı: Chiliz Scoville Testnet
Yeni RPC URL adresi: https://scoville-rpc.chiliz.com
Zincir Kimliği: 88880
Para Birimi Sembolü: CHZ
Blok Gezgini URL Adresi: https://scoville-explorer.chiliz.com

Bilgileri girdikten sonra, basitçe “Kaydet”i seçin. Chiliz Testnet ağının eklendiğini göreceğiniz cüzdanınıza yönlendirileceksiniz.

Cüzdan görünümü şu şekilde olacak:

metamask chz

3. Adım: CHZ Coin’lerini MetaMask’e Aktarın

Son adım ise CHZ coin’leri MetaMask cüzdanına aktarmak olacak. Bu aktarımı, kullandığınız kripto para borsasına giderek ve coin’leri ekleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

İstenilen miktarda CHZ coin satın aldıktan sonra spot cüzdanına gitmeli ve “Kripto Çek” seçeneğine tıklamalısınız.


MetaMask cüzdanınıza diğer ağları eklemek isterseniz:

MetaMask’e Celo (CELO) Ağı Nasıl Eklenir?

MetaMask’e Astar (ASTR) Network Ağı Nasıl Eklenir?

MetaMask’e Polygon (MATIC) Ağı Nasıl Eklenir?


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner