Yükleniyor...

Binance ve CZ, sert çıkıştı: SEC davası reddedilsin!

Binance ve CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, SEC'in kendilerine karşı açtığı davanın reddedilmesini talep eden ortak bir önerge sundu.

Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, SEC‘in kendilerine karşı açtığı davanın reddedilmesini talep eden ortak bir önerge sundu. 

Popüler kripto borsası Binance ve CEO’su “CZ” Zhao, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kendilerine karşı açtığı davanın reddedilmesini isteyen eden ortak bir önerge belirtti. Binance Holdings, ABD’li mevkidaşı ve CEO’su Changpeng Zhao, SEC tarafından kendilerine karşı açılan davanın reddedilmesi talebiyle dilekçeler sundu.

60 sayfalık dilekçe sunuldu!

21 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi’ne yapılan başvuruya göre, hem Binance Holdings hem de CZ, kendilerine karşı açılan davada mali düzenleme kurumunun yetkisini aştığını iddia etti. Borsanın ve CZ’nin avukatları, 60 sayfalık dilekçede SEC’i, kripto borsasına karşı açacağı dava öncesinde sektör için net yönergeler sunmamakla suçladı. Bunun sonucunda, kripto sektörü üzerindeki düzenleyici otoritesini geriye dönük olarak empoze etti.

SEC ile gerginliğiyle bir süredir gündemi meşgul eden Binance, şunları söyledi:

“SEC, bu yeni teorileri geriye dönük olarak takip ediyor. SEC’in kripto para birimiyle ilgili herhangi bir kamuya açık rehberlik sunmadan önce Temmuz 2017’ye kadar gerçekleşen kripto varlık satışları için sorumluluk yüklemeye çalışıyor. SEC’in davasının şu anda yürürlükte olan menkul kıymetler yasalarında hiçbir temeli olmadığı açıktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner