Yükleniyor...

Binance Yasağı Yeni Bir Başlangıca Neden Olabilir

Geçtiğimiz hafta sonu, Binance'in Singapur kolu, bir kullanıcının hesabını askıya aldığı iddia edilen raporlarla ortalığı karıştırdı.

19964C0F DF9B 46E1 ACCF 8B6AB3F21160

Geçtiğimiz hafta sonu, Binance’in Singapur kolu, bir kullanıcının hesabını askıya aldığı iddia edilen raporlarla ortalığı karıştırdı. Peki ne olmuştu? @bittlecat adlı bir kullanıcı Binance SG’nin kara para aklama karşıtı (AML) politikalarını açıkça ihlal ederek Bitcoinlerini Wasabi cüzdanına göndermeyi denemişti. Borsa ise bu duruma karşılık işlem yapmayı reddetti. Daha sonra da kullanıcının hesabını geçici süreyle askıya aldı. Binance’in bu uygulaması tepki topladı.

Binance Geri Adım Attı

Binance bu tepkiler sonrasında geri adım atsa da, yaşananların kripto ekosistemini ikiye bölmesi gibi bir durum söz konusu. Geliştirici ve gözlemciler bu konuda hemfikir. Wasabi cüzdanı geliştiricisi Gergely Hajdu, “Borsaların yavaş yavaş bir dönüm noktasına geldiğini düşünüyorum” dedi. Hajdu sözlerinin devamında, “Bazı borsalar tamamen haciz edilebilir. O kadar kötü olacak ki ifade edemem” diye konuştu. Gözlemciler bunu kripto yönünü belirlemek için daha büyük bir savaş olarak görüyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner