Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Cüzdanını Boşaltan Suçlular Mersin’de Yakalandı

H.

bitcoin hırsız btc

H.M.K. adlı kişinin kripto para birimi olan Bitcoin cüzdanından 170 bin TL çalan 4 kişi polisin düzenlediği operasyonla Mersin’de yakalandı.

Bitcoin (BTC) SIM Takası Yoluyla Ele Geçirildi

Olay H.M.K.’nin Bitcoin cüzdanından bilgisi dışında kripto paraların eksilmesini fark etmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine haber vermesiyle gerçekleşti.

Emniyet güçlerinin yaptığı çalışma sonrası şüphelilerin H.M.K.’nin kripto para cüzdanına illegal girdiğini belirlendi. Hırsızların kripto para camiasında SIM takası olarak bilinen yöntemle soygunu gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Mağdur adına sahte kimlikle taşınan operatör sayesinde kripto para cüzdanına giriş şifresi elde edildi.

170 Bin TL Değerinde Bitcoin (BTC) Çalındı

Şüphelilerin bu yöntemle ilk olarak 170 bin TL değerindeki Bitcoin ilk kendi hesaplarına daha sonrada takibi zorlaştırmak için başka hesaplara gönderdiği tespit edildi.

Mersin’de farklı adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 4 kişiyi gözaltına aldı. F.E., M.U.E., S.Ş.ve A.Ş. yapılan baskınla yakalandı. Yapılan operasyonda, 5 akıllı cep telefonu, 2 SIM kart, 2 HDD ve 1 sahte kimlik belgesi ele geçirildi.

Yakalanan 4 kişi emniyetteki sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi. Emniyet güçleri aynı yöntemle başka mağduriyetlerin olup olmadığını araştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner