Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 7.500 Doları Aşamadı: Çok Daha Büyük Kayıplar Bekleniyor

Bitcoin, son birkaç hafta boyunca birden fazla boğa güreşi nöbeti geçirdi ve her ralli, kripto para biriminin kazançlarını tamamen geri çekmesine yol açan güçlü bir ret ile sonuçlandı.

bitcoin boğa btc 2020

Bitcoin, son birkaç hafta boyunca birden fazla boğa güreşi nöbeti geçirdi ve her ralli, kripto para biriminin kazançlarını tamamen geri çekmesine yol açan güçlü bir ret ile sonuçlandı. Bu görüntü bugün, BTC güçlü ve hızlı bir ret almadan önce yaklaşık 7.500 dolar seviyesine yükseldiğinde tekrar ortaya çıktı.

Bu başarısızlık, kripto para birimi için önemli ölçüde daha fazla kayıp için kapıları açmış olabilir ve analistler, Bitcoin’in devam eden izlemeyi durdurmak için yeterli desteği bulmadan önce bir kez daha 7.000 dolara düşebileceğini belirtiyorlar.

Bitcoin, Son Reddetmenin Ardından Ayı Momentumuna Katıldı

Yazım sırasında, Bitcoin 7.248 dolar seviyesinde işlem görüyor ve bu da bugün erken saatlerde gerçekleşen 7.500 dolarlık günlük yüksek seviyelerinden önemli bir düşüşe işaret ediyor.

Nihayetinde bu rallinin bir sonucu olarak ortaya çıkan başarısızlık, kripto para birimi boğaları arasında büyük bir zayıflık olduğunu ve yakın gelecekte çok daha fazla kayıp göreceğini işaret edebilir.

Bitcoin’in düşüşü, son birkaç gün boyunca güçlü bir şekilde reddedilen her ralli modeline bakıldığında daha da açık gözüküyor ve hafta sonu gerçekleşen 7.700 dolarlık ralli, bir yükseliş hareketinin ardından geri çekilmenin sadece bir örneğidir.

Bitcoin 7.000 Doların Altında Destek Bulabilir

Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan HornHairs, son tweet’inde bu son sapmalardan bahsetti ve takipçilerine düşüş eğilimi, güçlü reddetme ve CME vadeli işlemlerinin sona ermesinden önceki günlerin çoğunun olumsuz bir fiyat değişikliğine neden olduğunu söyledi. Daha fazla kayıp kaçınılmaz olarak görülüyor.

BTC’nin yakın gelecekte 7.000 doların altında bir bölgede daha fazla destek bulması muhtemeldir, ancak son zamanlarda yaşadığı başarısızlık serilerinin ayıların hakimiyet kurması için yeterli olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner