Yükleniyor...

Binance’in, Euro bölgesinde ödemeleri sınırlandırdığı iddia edildi

Binance, yaşanan bir problem sebebiyle euro işlemlerinde sınırlama yaptı.

binance esnek kredi nedir?

Binance, yaşanan bir problem sebebiyle euro işlemlerinde sınırlama yaptı.

Kripto para borsası Binance, Avrupa bölgesinde ödeme sağlayıcısı ile yaşadığı bir problem nedeniyle para çekim işlemlerinde sınırlamaya gitti. Binance cephesinden konuya dair açıklama geldi.

Kripto para borsası Binance, Euro bölgesinde ödeme kısıtlaması yapıyor

Kripto para borsası Binance, Tek Euro Ödeme Alanı (SEPA) aracılığıyla gerçekleşen euro işlemlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle Avrupa’da para çekme işlemlerini sınırlama kararı aldığına dair iddialar bulunuyor. 20 Ağustos’ta silinmiş bir Twitter mesajında, Binance müşteri desteği SEPA ile euro çekme ve yatırma işlemlerini geçici olarak askıya aldıklarını belirtti.

Binance’in açıklamasına göre, bu sorunlar ödeme sağlayıcısının bu tür işlemleri destekleyememesinden kaynaklanıyor. Borsa, sorunu anladıklarını ve en kısa sürede çözmek için çalıştıklarını ifade etti. Bununla birlikte, bu durumun müşteriler üzerinde rahatsızlık yarattığının farkında olduklarını belirtti.

a036c987 c299 4e14 99e0 c7906b87e987

Bu açıklama, Paysafe hesabının kapatılması nedeniyle avroları banka hesabına çekemeyen veya Binance’de satamayan bir Avrupa’daki kullanıcının sorununu dile getirdiği bir önceki iletiye yanıt olarak yapıldı. Kullanıcı, Binance’in yeni bir ödeme sağlayıcı bulmasını beklemekten başka çaresi olmadığını ifade etti.

6de70e65 e7f0 4e2e b760 97136b96595a

Bu gelişme, Binance’in euro bankacılığı ortağı olan Paysafe Payment Solutions’ın kripto borsası desteğini sonlandıracağını bildirmesinden birkaç ay sonra gerçekleşti. Binance kullanıcılarından, SEPA hizmetlerini kullanmaya devam etmek için yeni hüküm ve koşulları kabul etmeleri ve banka bilgilerini güncellemeleri istendi. Binance, Cointelegraph’a verdiği yanıtta, SEPA hizmetlerinin ilk bildirildiği gibi 25 Eylül’e kadar devam edeceğini belirtti ve müşteri destek mesajının yanlışlıkla gönderildiğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner