Yükleniyor...

Bir Bitcoin Balinası Taylor Swift’in Net Değerini 0.63 Dolara Transfer Etti

Bankaların neler yaptığını görün.

bitcoin balinası taylor swift

Bankaların neler yaptığını görün. Bir Bitcoin balinası, sadece 0,63 dolarlık bir ücret karşılığında 360 milyon dolardan fazla BTC aktarabiliyor.

Blockchain.com’a göre, birileri 48.741 BTC’yi (367 milyon dolar / Taylor Swift’in tüm net değerini) taşıdı. En şaşırtıcı şey ise bu kadar yüksek miktarlarda bir aktarım yapan bu kişinin işlem ücreti olarak sadece 0.63 dolar ödemesi oldu. MMCrypto’nun kurucusu Christopher Jaszczynski, bir bankanın bunu yapamayacağını açıkça belirtti, bu da kripto meraklılarının kutlaması gereken bir şey.

Başka Bir Gizemli Balina

Bitcoin’in anonim doğası nedeniyle, bu transferleri kimin alacağını belirlemek imkansızdır. Ancak, bunun bir kripto para borsası olma ihtimali var. Örneğin, Ocak ayı ortasında kaydedilen 1,1 milyar dolarlık işlem (124,946 BTC), Bitfinex’e aitti.

Yine de, bu konuya olan ilgi oldukça anlaşılabilir, çünkü bu tür transferler nispeten nadirdir. Bugüne kadarki en büyük işlem, belirli bir bireyin 500.000 BTC (cari fiyatlarla 3.8 milyar dolar) taşındığı 16 Kasım 2011’de kaydedildi. BTC’nin maksimum arzının yüzde 2,4’ü göz önüne alındığında, gelecekte herhangi bir işlemin bunu geçmesi beklenmiyor.

Blockchain veri tabanı Glassnode, Bitcoin ağına son 24 saat içinde 885.797 BTC’den (6.6 milyar dolar) fazla aktarıldığını tahmin ediyor. 23 Nisan’da madenciler 9,568 dolar değerinde ücret topladılar, bu da sadece bir gün öncesine göre yüzde 50’lik bir artışı temsil ediyor. Bu büyümeye, 7 bin 800 dolara çıkılmasını sağlayan en son Bitcoin fiyat rallisi neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner