Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Devam Edecek mi? Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC), önceki gün birkaç saat içerisinde 7 bin 100 dolarlık seviyeden 7 bin 800 dolara kadar yükseldi.

bitcoin fiyatı yükeselecek mi analistler ne diyor

Bitcoin (BTC), önceki gün birkaç saat içerisinde 7 bin 100 dolarlık seviyeden 7 bin 800 dolara kadar yükseldi. Önüne çıkan engelleri rahat bir biçimde aşan BTC, daha sonra geriye çekilere 7 bin 500 dolar seviyesine oturdu. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 7 bin 562 dolardan işlem görüyordu.

Analistler, BTC fiyatı hakkında farklı farklı yorumlarda bulunuyor. Kripto para topluluğunda önemli bir yeri bulunan analist Crypto Michael, Bitcoin’in yükselişinin devam edeceğini dile getiriyor. Ona göre BTC 8 bin dolar seviyesini test edecek.

The Crypto Dog ise satış baskısından bahsederek şu ifadeleri kullanıyor: “Madenciler günde yaklaşık bin 800 dolarlık BTC üretiyor. Kar marjları zayıf, bu yüzden sadece ışıkları açık tutabilmek için hemen hemen hepsini satmaları gerekiyor. Günlük satış baskısı yaklaşık 13.556.502 dolar. Madencileri kapatırsak, Bitcoin’i pompalayabiliriz.” The Crypto Dog ayrıca Halving ile beraber madencilerin ne kadar zorlanacağına dair esprili bir paylaşım da yaptı:

BTC Önemli Bir Seviyeye Çıktı

Bir diğer analist Josh Rager ise BTC’nin önemli bir seviyeye çıktığını ifade etti. Rager, şunları söyledi:

“BTC geçen yıldan bu yana destek / direnç olarak önemli bir seviyeye çıktı. 24 saat boyunca yüzde 11’den fazla kazanç elde etti. Bitcoin ve hisse senetleri iyi görünüyor, günlük 7 bin 400 doların üzerinde bir kapanışla muhtemelen yükseliş devam edecek.”

Yerli analist Selcoin bir sonraki direncin 7 bin 950 dolar olduğunu ifade ediyor. Selcoin, “Bitcoin’de 7 bin 400 dolar direnci kırıldı. Önündeki ilk direnç alanı 7 bin 950 civarı. Kaçan giden bir şey yok. Aceleci olmayın. Benim halving gerekçeli düşüş beklentim devam ediyor” dedi.

Halving Sonrasında Yükselişe Geçecek

Analistler Bitcoin’in (BTC) fiyatı hakkında farklı görüşlere sahip demiştik. Bazı analistler Bitcoin halving’in zaten fiyatlandığını düşünüyor. Bazıları da bunun için henüz erken olduğunu, fiyatın Mayıs ayında değişeceğini dile getiriyor. The Block’ta yer alan bir habere göre GSR  Trading’in ortağı Rich Rosenblum, piyasanın belirsiz olduğunu ve BTC’nin Halving etkisi ile gerçekleşmesi beklenen performansı gösteremediğini ifade ediyor. Ona göre Halving sonrasında BTC ciddi bir yükselişe geçecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner