Yükleniyor...

Bir CryptoPunks NFT’si, Önceki Satış Rekorunu İkiye Katlayarak Satıldı

Bir CryptoPunks NFT’si bugün 8.

CryptoPunk 5822

Bir CryptoPunks NFT’si bugün 8.000 ETH yani 23,7 milyon dolar karşılığında satıldı. Geçen Haziran ayındaki 11.8 milyon dolarlık önceki rekorunu ikiye katladı.

Düzinelerce CryptoPunks NFT’si, bir milyon dolara veya daha fazla fiyata satıldı. Ancak bugünkü koleksiyon, yaklaşık 24 milyon dolarlık bir satışla önceki rekorunu kırdı.

Geçen Haziran ayında 11.8 milyon dolarla ilk satışı gerçekleşen CryptoPunks #5822 NFT’si rekorunu ikiye katlayarak cumartesi günü, 8.000 ETH’ye yani 23,7 milyon dolara satıldı.

Bulut blok zinciri altyapı firması Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, NFT’yi doğrudan CryptoPunks geliştiricisi Larva Labs’ın kendi çevrimiçi pazarından satın aldı.

Thapliyal, CryptoPunk için ödeme yapmak için DeFi protokolü Bileşik Finans aracılığıyla kaldıraç işlem kullandığını tweetledi. Compound’un kurucusu Robert Leshner’e şunları söyledi;

“Bileşik Finans sayesinde, bunu satın alırken hala ETH tutabiliyorum.”

Cumartesi günkü satışta, şimdiye kadarki en yüksek fiyatlı dördüncü NFT satışı gerçekleşti. Beeple’ın “Everydays: The First 5,000 Days” isimli NFT’si 69.3 milyon dolar ile hala NFT satış rekorunu elinde tutuyor.

cryptopunk NFT

CryptoSlam’den alınan verilere göre, Larva Labs’ın piyasaya sürdüğü CryptoPunks koleksiyonu, bugüne kadar 2 milyar dolardan fazla ikincil işlem hacmi üretti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner