Yükleniyor...

Bir Hacker, Çaldığı Varlıkları Altı Yıl Sonra Taşıdı

Blockchain Bandit olarak bilinen bir hacker, kripto cüzdanlarından çaldığı 90 milyon doları altı yıl sonra hareket ettirdi.

Bir Hacker Alti Yil Sonra Caldigi Varliklari Tasidi

Blockchain Bandit olarak bilinen bir hacker, kripto cüzdanlarından çaldığı 90 milyon doları altı yıl sonra hareket ettirdi.

Kripto sektörünün en büyük sıkıntılarından birisi de hack saldırıları oluyor. Akıllı sözleşmeler üzerinden hareket eden hacker’lar, sektörden milyonlarca dolarlık varlık çaldılar. Blockchain Bandit lakaplı bir hacker’ın, altı yıl önce çaldığı varlıkları taşıması ise gündem oldu. Chainalysis verilerine göre Blockchain Bandit, 2016’dan bu yana uzun süredir kış uykusunda tuttuğu kripto paraları hareket ettirdi.

Hacker, Çaldığı 90 Milyon Dolarlık Varlığı Taşıyor

Chainalysis’e göre, Blockchain Bandit lakaplı bir hacker geçen hafta 90 milyon dolarlık kripto varlığını taşımaya başladı.

Ünlü hacker, zayıf özel anahtarlar ile korunan kripto cüzdanlarını boşaltmasıyla öne çıkmıştı. Hacker’ın planlı ve programlı şekilde cüzdanları boşaltması, Blockchain Bandit lakabını almasını sağladı. Bandit, ilk hack saldırılarından itibaren yaklaşık 10 binden fazla kripto cüzdanını boşaltarak ünlendi.

Altı yıl sonra bu varlıkları taşıyan Bandit, 51 bin Ethereum’u ve 470 Bitcoin’i farklı cüzdanlara taşıdı. Chainalysis, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Son zamanlarda fiyatlardaki artış göz önüne alındığında, haydutun fonlarını hareket ettirdiğinden şüpheleniyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner