Yükleniyor...

Bir Nexo Kullanıcısı Şirkete Dava Açtı

Kripto borç verme platformu olan Nexo yepyeni bir davayla karşı karşıya.

Nexo 126 Milyon Dolarlik Dava ile Karsi Karsiya

Kripto borç verme platformu olan Nexo yepyeni bir davayla karşı karşıya.

Nexo, ABD hizmetlerine geçtiğimiz dönemlerde son verdi. Kaliforniya’da yaşayan bir kişi şirkete dava açtığını belirtti.

Nexo Yeni Bir Dava İle Karşı Karşıya

Bir Nexo kullanıcısı, milyonlarca varlık kaybı iddiasıyla kripto borç verme şirketine dava açtı. Kaliforniya’da ikamet eden bir kişi geçtiğimzi günlerde firmanın kredi almaya yönelik “hileli teşvikinden” kaynaklanan zararı öne sürerek Nexo’ya dava açtı. Nexo, iddianın, şirketin ABD pazarından yavaş yavaş ayrıldığına dair haberlerin ardından fırsatçı bir hamle olarak yapıldığı kanaatinde.

dava

Kaliforniya’da ikamet eden bir kişi, kripto kredi kuruluşu Nexo’ya, firmanın kredi almaya yönelik sahte teşvikinden kaynaklanan zararı gerekçe göstererek şikayette bulundu.  

Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki ABD Bölge Mahkemesinde yapılan şikayete göre, John Cress’in faiz getiren bir Nexo hesabı vardı. Kişi faiz kazanmak için dijital varlıklarını Next’e taşıdı. Cress, Nexo’nun yalnızca kendi varlıklarından faiz kazanmak yerine yatırdığı dijital varlıklara karşı borç alması ve karmaşık finansal ürünlere yatırım yapması için yanlış iddialarda bulunduğunu iddia etti. 

Şikayete göre Cress, uzun süredir kripto para yatırımcısı. 2014’te Bittcoin satın aldı ve 2017’de Ethereum satın aldı. Varlıklarından getiri elde etmek için bunları Mart 2021’de Nexo’ya devretti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner