Anasayfa Borsalar Bir Türk Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi!

Bir Türk Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi!

Türkiye merkezli bir kripto para borsası daha kepenk indirdi. 2018 yılında kurulan ve Türk kripto para yatırımcılarına hizmet vermeye başlayan kripto para borsası Klascoin, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile faaliyetlerini sonlandıracağını duyurdu. Borsanın kapanma kararı almasının altında yatan neden ise yeterli hacmin görülmemesi.

Klascoin Teknoloji A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren kripto para borsasının yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Türkiye’nin en gelişmiş kripto para saklama ve müşteri güvenlik sistemlerini geliştiren firmamız Klascoin tüm aracılık işlemlerini 31.08.2019 tarihinde sonlandıracaktır. Beklenen hacmi yakalayamadığımız için tüm operasyonlarımızı durduruyoruz. Müşterilerimiz varlıklarını sitemizden çekebilirler. Çekim işlemleri 31.10.2019 tarihine kadar açık kalacaktır. Bu süre zarfında bizimle çalışan tüm müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz.”

Kripto para borsasında başta Bitcoin (BTC) olmak üzere Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (ABC), IOTA (MIOTA), Zcash (ZEC), Monero (XMR) ve Dash (DASH) işlem görüyordu.

Yakın zaman önce Türkiye merkezli bir diğer kripto para borsası Bayebit, yaptığı resmi açıklama ile hack saldırısına uğradığını ve bu yüzden faaliyetlerini sonlandırmak durumunda kaldıklarını duyurmuştu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları