Yükleniyor...

Birleşik Krallık’tan Kripto Yatırımcılarına Müjde

Birleşik Krallık, kripto ticaretinde yerel komisyoncuları kullanan yabancılar için kripto vergi indirimi uygulayacak.

Birlesik Kralliktan Kripto Yatirimcilarina Mujde

Birleşik Krallık, kripto ticaretinde yerel komisyoncuları kullanan yabancılar için kripto vergi indirimi uygulayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aralık ayında açıklanan vergi muafiyeti, Başbakan Rishi Sunak’ın Birleşik Krallık’ı bir kripto merkezine dönüştürme planlarının bir parçası.

Birleşik Krallık, Vergi Muafiyeti Uygulayacak

Birleşik Krallık, Pazar gününden itibaren (1 Ocak 2023) yerel yatırım yöneticileri veya brokerlar aracılığıyla kripto satın alan yabancı yatırımcılar için vergi muafiyeti uyguluyor.

Hükümetin vergi kolu HM Revenue and Customs, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Bu muafiyet, küresel yatırımcıları çekmede önemli bir faktördür, yani yabancı yatırımcılar sadece İngiltere merkezli yatırım yöneticileri atayarak İngiltere vergisine girmeyeceklerdir” dedi.

E-postada ayrıca şunlara yer verildi:

“Birleşik Krallık’ın bir yatırım yönetimi merkezi olarak konumunu geliştirmek için, bu muafiyet kripto varlıklarını da kapsayacak şekilde genişletildi, böylece bunları içeren fonlar Birleşik Krallık yöneticilerini atamaktan vazgeçmeyecek.”

Parlamento, yasalaşması halinde yerel mali düzenleyicilere kripto üzerinde daha fazla yetki verecek olan geniş kapsamlı Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısını tartışıyor. Birleşik Krallık Hazinesi de önümüzdeki haftalarda kripto sektörünün nasıl düzenlenebileceğine ilişkin bir istişare başlatmayı planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x