Yükleniyor...

Bitcoin 22 Bin Dolarda! 13 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 0,6'lık yükselişle 1,11 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin 22 Bin Dolarda 13 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 0,6’lık yükselişle 1,11 trilyon dolara ulaştı. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche‘taki (AVAX) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Avalanche‘taki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, göre güne yüzde 0,6 yükselerek başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, yükselişle beraber 22 bin seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı. Bitcoin’in bu yükselişinden tüm piyasa etkilendi ve kimi kripto paralarda çift haneli yükselişler gerçekleşti. Piyasaya giren hacim Bitcoin’i yukarı taşıdı.

btc 4 saatlik 8
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için şu an bulunduğu oldukça kritik. 22 bin dolara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 20 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 23-24 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 22 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Bugün gelecek olan ABD TÜFE verileri Bitcoin’in yönünün belirlenmesinde etkili olabilir.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre güne yüzde 2,4’lük düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum, 1700 dolar desteğini piyasaya hacim girişi yaşanmasıyla tekrardan kazandı.

eth 4 saatlik 6
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1.800 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.700 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.700 dolar destek seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Son Durum

Kripto piyasasının en popüler 16. coin’i olan AVAX, güne yüzde 4,2 yükselişle başladı. AVAX da piyasadaki çalkantılardan etkilendi ve 18 dolara kadar düştü ancak tekrardan yükselerek 21 dolar seviyesine geldi.

avax 4 saatlik 1
Avalanche’nin 4 saatlik grafiği

AVAX’ta fiyat bölgesine en yakın destek 20 dolar bölgesi diyebiliriz eğer AVAX yükselişini sürdürecekse ilk hedef 25 dolar bölgesi olabilir. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 21 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner