Yükleniyor...

Bitcoin 22 Bin Doları Aştı! 12 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 1,6 yükselerek 1,1 trilyon dolara yükseldi.

Bitcoin 22 Bin Dolari Asti 12 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 1,6 yükselerek 1,1 trilyon dolara yükseldi. Kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, CoinGecko verilerine göre güne yüzde 2,8 yükselerek başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, yükselişle beraber 22 bin seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı. Bitcoin’in bu yükselişinden tüm piyasa etkilendi ve kimilerinde iki haneli yükselişler gerçekleşti. Piyasaya giren hacim Bitcoin’i yukarı taşıdı. Bitcoin’in yükselmesiyle beraber 24 saatte 40 bini aşkın yatırımcının 177 milyon doları tasfiye edildi.

btc 4 saatlik 7
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için şu an bulunduğu oldukça kritik. 22 bin dolara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 20 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 22 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre güne yüzde 0,3’lük düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum, 1700 dolar desteğini piyasaya hacim girişi yaşanmasıyla tekrardan kazandı.

eth 4 saatlik 5
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1800 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1700 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.740 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da piyasaya hacim girişinden etkilenerek yükseliş gösterdi. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson açıklamaları ile kullanıcılara son durum hakkında bilgi verdi ve bir daha erteleme olmasını kendisinin de istemediğini aktardı.

ada 4 saatlik 2
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano’daki kritik bölgeler 0.52 dolar direnci ile 0.48 desteği diyebiliriz. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.5 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner