Yükleniyor...

Buenos Aires’te Blockchain’le İlgili Yasa Tasarısı Sunuldu

Buenos Aires milletvekili Dario Nieto, blockchain sistemlerini kullanarak sosyal yardım ödemeleri yapmak için bir yasa tasarısı sundu.

Buenos Aireste Blockchainle Ilgili Yasa Tasarisi Sunuldu

Buenos Aires milletvekili Dario Nieto, blockchain sistemlerini kullanarak sosyal yardım ödemeleri yapmak için bir yasa tasarısı sundu.

Milletvekili Nieto, blockchain tabanlı bir yasa tasarını daha önce de sunmuştu. Önceki tasarıda, devlet alımlarını ve sözleşmelerini kontrol etmek için blockchain teknolojisinin kullanılması yer alıyordu. Blockchain benimsenmesi yüksek olan şehirde sunulan yeni yasa tasarısı da sosyal yardım ödemelerini içeriyor.

Buenos Aires’te Blockchain Tabanlı Yasa Tasarısı Sunuldu

Buenos Aires milletvekili Dario Nieto, sosyal yardım ödemelerini, izlenebilirlik avantajı nedeniyle blockchain teknolojisi aracılığıyla yapmak istiyor.

Sosyal yardım programlarıyla yaplan ödemeler, farklı aracılar tarafından para kazanmak veya alıcıları siyasi faaliyetlere katılmaya zorlamak için kullanılabiliyor. Bu faaliyetlerin önüne geçmek isteyen Nieto şunları söyledi:

“Sosyal planların yönetimi, siyaset yapmak için kullanılan devasa bir araç haline geldi. Blockchain teknolojisi bu konuda yardımcı olabilir, her ödemeyi izlenebilir hale getirir ve aracıları denklemden çıkarır.”

Buenos Aires, şu anda TangoID adı verilen blockchain tabanlı bir kimlik sisteminin uygulamasının son aşamalarında. Buenos Aires hükümeti, 2023 yılının Ocak ayına kadar çalışmasını hedeflediğini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner