Yükleniyor...

Cream Finance’e Bir Flash Loan Saldırısı Daha

Cream Finance'te bir flash loan olayı daha yaşandı.

Cream Financee Bir Flash Loan Saldiri Daha

Cream Finance’te bir flash loan olayı daha yaşandı.

Cream Finance’in çok kez saldırıya uğramasından sonra son yaşanan olay kullanıcılar tarafından normal olarak karşılanıyor.

Cream Finance’te Flash Loan Olayı Yaşandı

Cream Finance’e bir yeni saldırı daha gerçekleşti. Kullanıcılar Cream Finance’te yaşanan bu olaya artık normal olarak görüyorlar.

Akıllı sözleşme denetim firması PeckShield tarafından sağlanan verilere göre, saldırgan 1.75 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) 80 RenBTC ele geçirdi.

hack

Güvenlik açıkları bulunan akıllı sözleşmeler , flash loan yardımıyla teminatsız bol miktarda borç alabilen bilgisayar korsanları için kazançlı arbitraj fırsatları yaratıyor. Tüm flash loan, tek bir işlemde gerçekleştiriliyor. Bu tür kredilerin yüksek karmaşıklığı, onları kötü aktörler için çekici bir araç haline getiriyor.

Geçen Ekim ayında, sorunlu DeFi protokolünün 136 milyon doları boşaltılmıştı. Saldırgan, Cream Finance’i başarıyla soymak için yaklaşık yarım milyon ETH token’ı ödünç almayı başardı. Geçen Şubat ayında bir bilgisayar korsanı, Cream Finance ile benzer bir flash loan saldırısını gerçekleştirerek 37,5 milyon dolar çalmayı başarmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner