Yükleniyor...

Bitcoin 26.000 Doları Aştı! Grafik ve Piyasa Analizi – 17 Mart 2023

Bitcoin (BTC) yeniden 26 bin doların üzerine çıktı, BTC'nin öncülüğünde kripto piyasasında yükselişler devam edebilir.

btc

Bitcoin (BTC) yeniden 26 bin doların üzerine çıktı, BTC’nin öncülüğünde kripto piyasasında yükselişler devam edebilir.

Yakın zaman diliminde açıklanan ABD Enflasyon Verisi ile birlikte, kripto sektöründe ciddi hareketlenmeler görüldü. BTC’nin tekrardan 26.000 doları aşması, sektör adına önemli bir işaret veriyor olabilir. Bankalar krizinden etkilenerek 19.500 dolar seviyelerine kadar düşüş gösteren BTC, şuan için gerçek anlamda bayrağı ele almış gözüküyor. Ayrıca Lookonchain’den alınan veriler, Tether’in son 2 gün içerisinde Ethereum ve Tron ağlarında yaklaşık 3 milyar USDT bastığını belirtiyor. Piyasadaki yaşanılan yükselişin tetikleyici unsurlarından olabilir.

26.000 doların üzerindeki süreklilik BTC’yi yeni zirvelere taşıyabilir mi?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Olumsuz haberlerin ardı ardına gelmesiyle 19.560 dolar seviyesine anlık düşen BTC, tamamiyle güç toplamış görünüyor. 23.900 dolar seviyesinden yükseliş ivmesi yakalayarak, şuan için kripto piyasasını yeniden liderlik ediyor. Piyasadaki olası yükselişleri konuşabilmek adına, BTC’nin 26.000 dolarıkalıcı şekilde aşması” büyük önem taşıyor. Özellike de bankalar taraflı gelecebilecek FUD haberler senaryosunda ise, BTC’nin 24.800 dolar seviyesine kadar düşüş yaşaması muhtemel görünüyor.

Ekran Resmi 2023 03 17 09.52.03

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

ABD enflasyon verisinin açıklanmasından sonra BTC piyasa değeri için de sert hareketler yaşandı. BTC şuan için, 487 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü devam edebilmesi için, 512 milyar dolar piyasa değerini kalıcı şekilde aşması “yükselişin devamı adına” büyük önem taşıyor. Yaşanabilecek piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 487 milyar dolar seviyesi destek görevi görebilir.

Ekran Resmi 2023 03 17 10.01.50

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

BTC’nin sert hareketlenmesinin ana etkenlerinden olan ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte, BTC Dominans‘ı, yakın zamanlı en yüksek değerine ulaşmış durumda. BTC fiyatından yaşanan geri çekilmeyle birlikte Dominans tarafında geri çekilmeler gözlemlendi. Altcoin’lerin yükseliş senaryosu için Dominans seviyesinin yüzde 45.35‘e gevşemesi önem teşkil ediyor. BTC Dominasının tekrardan yüzde 46.89 seviyeleri test etmesi ise, altcoin’ler için fiyatta baskılanma yaratabilir.

Ekran Resmi 2023 03 17 10.05.14

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner