Yükleniyor...

Blockchain Derneği Düzenleyicilerden Belge İstedi

Blockchain Derneği, FDIC ve Fed'den kriptoyu "bankasızlaştırma" ile ilgili belgeleri istiyor.

avrupa duzenleyiciler abd

Blockchain Derneği, FDIC ve Fed’den kriptoyu “bankasızlaştırma” ile ilgili belgeleri istiyor.

Blockchain Derneği son gelişmelerin ardından düzenleyicilerden kripto sektörünü bankasızlaştırma ile ilgili belgeleri istedi. Dernek CEO’su kriptonun bankalardan çekilmesi ile ilgili bilgilendirme istediklerini aktardı.

Blockchain Derneği Düzenleyicilerden Bankasızlaştırma Belgelerini Bekliyor

Blockchain Derneği geçtiğimiz günlerde Federal Rezerv, Para Birimi Denetleme Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na FOIA’lar gönderdi. 

CEO Kristin Smith, taleplerin “ABD’deki kripto şirketlerinin potansiyel bankacılık işlemlerinin geri çekilmesinin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmayı amaçladığını” söyledi. 

SEC FTX Yatirimcilarini Arastiriyor

En büyük kripto gruplarından biri olan Blockchain Derneği, geçen ay üç bankanın başarısız olmasının ardından “kripto şirketlerinin bankacılık işlemlerinin durdurulması” olasılığını araştırıyor.

Grup, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası taleplerini Federal Mevduat Sigorta Şirketi, Federal Rezerv (SEC) ve Para Birimi Denetleme Ofisine (FDIC) göndererek konuyla ilgili belge ve iletişim istedi.

Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith konuya dair açıklamasında şunları söyledi:

“Yangına işaret eden bir duman görüyoruz. FOIA talepleri, yasalara uyan kripto işletmelerinin olası hesap kapatmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek de dahil olmak üzere, ABD’deki kripto şirketlerinin potansiyel banka bankalarının kaldırılmasının ardındaki gerçeği ortaya çıkarmayı amaçlıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner