Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Şirketi Marathon’un Gelirleri Düşüyor

Madencilik şirketlerinden olumsuz haberler gelmeye devam ediyor, Marathon dördüncü çeyrek gelirlerinin yüzde 60'a yakın düştüğünü yayınladı.

madencilik

Madencilik şirketlerinden olumsuz haberler gelmeye devam ediyor, Marathon dördüncü çeyrek gelirlerinin yüzde 60’a yakın düştüğünü yayınladı.

Kripto sektörünün yapı taşlarından olan madencilik sektörüne geçmiş zamanda vurulan darberlerin etkisi hala devam ediyor. BTC madenci şirketi Marathon, yayınladığı raporlar doğrultusunda. 4.çeyrek gelirlerinin yüzde 58 düşüş ile 28.4 milyon dolar olduğunu belirtti. Marathon Digital Holdings’in yaptığı açıklama, kripto madenciliğinin giderek zayıfladığına dair bir veri olabilir. Dev madencilik şirketinin 4.çeyrek gelir beklentisi “38.4 milyon dolardı“. Beklenen değerin çok çok altında gelen veri, şirketin tehlike çanlarını çalıyor olabilir. Ayrıca şirket, geçtiğimiz ay “kazanç toplantısını” erteleyerek dijital varlıkların değer kaybına yönelik muhasebe hatalarına değindi. Marathon, dijital varlıkların hesap hatalarına yönelik gelecek raporu da erteledi.

mara stock 1140x641 1

Madencilik Şirketleri Yara Almaya Devam Ediyor

Kripto piyasası için önemli bir yere sahip olan “madencilik” faaliyetleri, giderek zayıflıyor. Geçmiş süreçlere bakıldığında kripto madenciliğine dayalı birçok olumlu veriler dikkat çekiyor. Madencilik faaliyetlerinin giderek maliyetli hale gelmesi ve BTC’nin fiyat olarak sektöre yeterli olmaması, olumsuz verileri giderek artırıyor.

Madencilik faaliyetleri yürüten şirketlerin “gelir raporları” inanılmaz oranda dikkat çekiyor. Fakat BTC’nin öncülüğünde kripto pazarının iyileşmesi, madencilik çalışmalarını tekrardan iyi hale getirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner