Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin 29 Bin Dolara Çakıldı: İşte BTC'deki Sert Düşüşün Nedenleri

Bitcoin 29 Bin Dolara Çakıldı: İşte BTC’deki Sert Düşüşün Nedenleri

ABONE OL:google-news

Lider kripto para birimi 42 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırdığı günden bu yana belini doğrultmayı başaramadı. En son 22 Ocak’ta 30 bin dolar seviyesinin altına gerileyen Bitcoin, bugün itibariyle bir kez daha bu seviyeleri gördü.

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içi en düşük seviyesini 29.150 dolarla (Bitstamp borsasında) kaydetti. Ancak bu sert düşüşe rağmen toparlanmayı başaran Bitcoin, 30 bin dolarlık psikolojik direnç seviyesini yeniden desteğe dönüştürerek  31.000 dolara kadar yükselmeyi başardı. Haberimizin hazırlandığı an itibariyle Bitcoin %6.80’lük düşüşle 30.300 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

3Ceg4TSx
GMEUSD Grafiği. Kaynak: TradingView

Bu düşüşün iki önemli nedeni olduğu düşünülüyor. Bunlardan ilki ABD borsalarında gerçekleşen spekülatif hareketlilikler. Yıllardır zarar açıklayan ve New York borsasında (NYSE) işlem gören GameStop hissesi Reddit’teki bir tartışmayla birlikte son bir haftada %733 artış kaydetti.

7RW1wXDv
ABD Doları Endeksi (DXY). Kaynak: TradingView

Diğer yandan ABD dolarının güç kazanması da Bitcoin’i olumsuz etkiledi. ABD Doları Endeksi’nin (DXY) 21 Aralık’tan bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaşmasıyla Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar