Yükleniyor...

Bitcoin’de 3.000 Dolara Varan Düşüşü Bilen Analistten Yeni Fiyat Tahmini

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin'in 2021'nin sonuna kadar 100 bin dolara yükseleceği tahmininde bulundu.

Bitcoin 100.000 Dolar

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in 2021’nin sonuna kadar 100 bin dolara yükseleceği tahmininde bulundu. Kripto topluluğunda “Pomp” olarak bilinen Pompliano, daha önce Bitcoin’in yeniden yükselmeden önce 3.000 dolara kadar düşeceğini doğru bir şekilde öngördü. Bu yönüyle Pompliano’nun ifade ettiği son fiyat tahmini oldukça değerli.

Off The Chain e-posta bülteninde (ve podcast’te) Pompliano’nun şu ifadeleri yer alıyor:

Bitcoin’in fiyatındaki yüzde 50’lik düşüş tahmini kuşkuyla karşılandı, ancak sonuçta doğru olduğu ortaya çıktı. Bitcoin, geçtiğimiz Cuma günü 10 bin dolarlık fiyatına geri dönmeden önce 2018’in Aralık ayında 3.200 doların altına düştü.

Pompliano, artan talep ve tedarik sözleşmeleriyle birlikte Bitcoin fiyatının 2021’nin sonuna kadar arz/talep ekonomisi temelinde 100.000 doları hedeflediğini belirtiyor.

Talep tarafında büyük ölçekli kurumlar, çoklu ETF ve perakende ürün onayları, artan küresel istikrarsızlık, geleneksel piyasalardaki performans eksikliği ve devletler tarafından piyasaların, ekonomilerin ve para primlerinin sürekli manipüle edilmesi gibi faktörler yer alıyor.

Arz tarafında ise 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülündeki yarılanma yer alıyor. Pomp, öngörüsü için yüzde 70-75 arasında bir güven veriyor.

Ayrıca Pomp, varlık sınıfının volatilitesine ilişkin aşağıdaki hatırlatıcı bilgiye vurgu yapıyor:

100.000 dolarlık fiyat hedefimde haklı çıkarsam Bitcoin’e yapılan bir yatırım yaklaşık 10 kat getiri sağlayacak. Haklı çıkmazsam yatırılan sermayeden zarar edilecek (-1x).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner