Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Destekçisi Trace Mayer, Bitcoin'in Yıl Sonuna Kadar Görebileceği En Yüksek Fiyatı...

Bitcoin Destekçisi Trace Mayer, Bitcoin’in Yıl Sonuna Kadar Görebileceği En Yüksek Fiyatı Açıkladı

Bitcoin destekçisi Trace Mayer’a göre, Bitcoin’in 2019’da 40.000 dolar gibi oldukça yüksek seviyelere gelmesi şu aşamada mümkün değil. Fiyat tahmin aracı Mayer Multiple’dan yeni ölçüm yapan Mayer, mevcut durumda Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 21.000 dolara gelmesi kuvvetle muhtemel.

Mayer’in öngörüsü Fundstrat’tan Tom Lee gibi birçok ismin öngörüsünden düşük kalsa da yine de en son 2017’nin Aralık ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinin aşılacağı anlamına geliyor.

Fiyat tahmin aracı Mayer Multiple, mevcut Bitcoin fiyatını 200 günlük hareketli ortalamaya bölerek bir hesaplama yapıyor ve bir metrik sunuyor. Şu anda metrik 2,09’da ve metrik zamanın sadece yüzde 14,79’unun daha yüksek değerler gördü. Yani Bitcoin fiyatı için 40.000 dolar gibi dev bir yükseliş şu aşamada mümkün değil.

Konuyla ilgili olarak Mayer, “…Birkaç ay içinde 40.000 dolar çok düşük bir olasılık.” değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 10.000 dolarlık güçlü direnç noktasını aşmayı başardı ve sadece 24 saat içinde 11.000 doları geçti. Bitcoin’in performansı, 10.000 doları oldukça önemli bir psikolojik direnç noktası olarak gören birçok analistin daha yüksek öngörülerle gelmesini tetikledi. Birçoğu Bitcoin’in kısa vadede 15.000 dolara doğru gittiğini öne sürerken bazıları, 20.000 doların aşılacağı ve daha da ötesine gidileceği yönünde değerlendirmelerde bulundu.

Haberi hazırladığımız sırada, öncü kripto para birimi yeniden 11.000 dolara dayanmış durumda ve 10.926,79 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatteki değişim ise yüzde +2,84. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 330 milyar dolara yakın, 328.1 milyar dolar seviyesinde.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları