Yükleniyor...

Bitcoin Almak İsteyen Dikkatsiz Trader Fazladan 23.000 Dolar Ödedi

Bitcoin'e yatırım yapanlar için özellikle son birkaç günün çok iyi geçmediği görülüyor.

Ortalam Bitcoin Onay Süresi

Bitcoin’e yatırım yapanlar için özellikle son birkaç günün çok iyi geçmediği görülüyor. Geçtiğimiz günlerde 10.300 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin, yazım itibari ile 9.340 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Birçoğumuz Bitcoin’deki küçük hareketleri bile hesap ediyor ve bir şekilde kazanım elde etmeye çalışıyoruz. Birçok kişi bu kadar ince düşünürken dikkatsiz bir trader yanlış bir işlem sonucu 23.600 dolar fazladan ödeme yaptı. Bu gibi yanlışlıklardan kaçınmak için mutlaka işlemlerimizi iki kez kontrol etmemiz gerekiyor.

Kripto ticaret şirketi Cove Markets tarafından sağlanan verilere göre, Bitsamps borsasındaki bir Bitcoin trader’ı 25 Şubat’ta alım emri verirken piyasa fiyatı üzerinde işlem yaptı. Tek bir trader için dikkatsiz bir hata olarak görebileceğimiz bu işlem trader’a 23.600 dolara mal oldu.

Trader iki işlemle toplamda 400 BTC için alım emri verdi. İlk 200 BTC alımında BTC başına 100 dolar fazla öderken ikinci 200 BTC alımında ise 80 dolar fazladan ödeme yaptı.

Yukarıda yer alan grafiktende görüleceği üzere, mumların üzerindeki uzun fitil 32 saniye aralıklar ile yapılan yanlış işlemleri gösteriyor.

Bu gibi hataların önüne geçmek için mutlaka işlemlerimiz öncesi piyasa fiyatını kontrol etmeli, alış veya satış emirlerimizi de iki kez kontrol ettikten sonra vermekte fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner