Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Dip Neresi? İşte Ünlü Analistlerin Dip Tahmini

Bitcoin (BTC), 10.

Bitcoin Düşüşü Devam Ederken Analistler BTCnin Dibini Açıklıyor

Bitcoin (BTC), 10.000 doların altında işlem gördüğü günden beri yukarı yönlü güçlü bir sıçrama yapamadı ve her yukarı yönlü başarısız denemenin ardından daha sert düştü. En büyük kripto para birimi son olarak önemli bir destek seviyesi olan 9.500 dolara tutunamadı ve bu desteğin altına düştü. Bu düşüş milyonlarca dolarlık long pozisyonlarının tasfiye edilmesine sebep oldu.

9.100 Dolar Seviyesi Test Ediliyor

Güne %4’e varan değer kaybıyla başlayan Bitcoin, 9.100 dolardaki desteği test etmeye devam ediyor ve gün içinde 9.111 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında ise 9.160 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Boğa piyasasında olduğu düşünülen Bitcoin’de görülen bu ani çöküşler trader’lar arasında olumsuz bir hava oluşturmuş durumda ve genel görüş düşüşün devam edeceği yönünde. Peki, kısa vadede Bitcoin’de yön neresi, işte analistlerin BTC öngörüleri.

Analistler yukarıdaki sorunun cevabı konusunda fikir ayrılığına düşmüş gibi görünüyor olsalar da genel olarak Bitcoin’deki düşüşün devam edeceğini, en büyük kripto para biriminin 8.000 dolar seviyelerini görebileceğini ifade ediyorlar.

Popüler kripto para analisti Filb Filb, Telegram kanalında düşüşle ilgili fikrini paylaştı ve şu açıklamalarda bulundu:

200 günlük hareketli ortalama, 20 haftalık hareketli ortalama ve 50 haftalık hareketli ortalama aşağı yönlü hedeflerden bir sıçrama için iyi görünüyor ancak 200 günlük hareketli ortalama boğa koşusunda asla gerçekten kaybolmaz. Yine de daha kesin işaretler arıyorum.

Analistin de dikkat çektiği gibi, 200 günlük hareketli ortalama 8.800 doları, 20 haftalık hareketli ortalama 8.500 doları ve 50 haftalık hareketli ortalamada yaklaşık 8.500 doları işaret ediyor.

Popüler analist Jonny Moe ise Filb Filb’den daha karamsar görünüyor. Analist, Bitcoin’de yakın zamanda 8.200 dolar civarının görülebileceğini, 8.000 doların ise bariz bir dip olarak göründüğünü öne sürdü. Moe, ayrıca bu düşüşün kısa vadeli olmadığını, toparlanmanın en az 1 ay süreceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner