Yükleniyor...

Bitcoin Artık Oyuncak Değil! BTC 4. Aşamaya Geçiyor

Üst düzey kripto para trader'ı ve analisti Plan B (@ 100TrillionUSD), ünlü S2F modelini ve Bitcoin'in (BTC) geleceğini tartışmak için Peter McCormack ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Bitcoin Artık Oyuncak Değil BTC 4. Aşamaya Geçiyor

Üst düzey kripto para trader’ı ve analisti Plan B (@ 100TrillionUSD), ünlü S2F modelini ve Bitcoin’in (BTC) geleceğini tartışmak için Peter McCormack ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Analist PlanB, kısa süre önce, çapraz varlık yaklaşımına uygun olarak yapılan ‘stok-akış’ modelinde önemli bir revizyon yayınladı. Modelin aşırı yükseliş hissi dokunulmadan kalırken, bazı rakamlar yeni versiyonda değiştirildi.

Bitcoin (BTC) Bir Üst Seviyeye Geçiyor

PlanB, finans dünyasındaki farklı varlıklar için benzer ‘stok-akış’ modellerinin bulunduğunu vurguladı. Bu, Bitcoin’in (BTC) ‘rakipleri’ arasındaki sınırlılığını daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Plan B ayrıca Bitcoin’in (BTC) tarihinin dördüncü büyük aşamasına yaklaştığını duyurdu. İlk aşamada BTC bir oyuncaktan başka bir şey değildi, ikinci aşamada 1 dolara ulaştı ve ABD Doları ile parite olarak muamele görmeye başladı. 3. aşamada ise benimsenme ve fiyattaki artışla birlikte BTC, Altın (XAU) paritesine dönüştü.

Şimdi BTC dördüncü aşamanın eşiğinde ve Bitcoin (BTC) durumu çok daha iyi. Artık finansal bir araç olduğu için konsept, e-nakit ve e-Gold’un çok ötesinde. Aynı zamanda bu durum, küresel finansal varlıklar açısından hiç görülmemiş bir şeydir. Mahkum edilmiş bir ulus, sınır ötesi yerleşimler için Bitcoin (BTC) kullanmaya karar verebilir, analist böyle bir şeyin gerçekleşmesi durumunda şaşırmayacağını söyledi.

Stok-Akış Modeli Doğrulandı

Modeli hakkında konuşan Plan B, daha ayrıntılı zaman periyotları için daha ayrıntılı verilerle bile, analizinin geçerliliğinin önemli miktarda araştırma ile doğrulandığını gösterdi. Yeni modeli bile toplam değerin artmasında sınırlılığın rolünü yeniden tanımlamıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner