Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Ay’a Yolculuğu Başladı: 2015 Yılından Beri Ralli Habercisi Olan Sinyal Tekrar Gözüktü

Bitcoin, son birkaç hafta boyunca etkileyici bir şekilde ilerliyor ve zorlu bir makroekonomik arka plana rağmen direnişten sonra direnci geçiyor.

Bitcoin’in BTC Ay’a Yolculuğu Başladı 2015 Yılından Beri Ralli Habercisi Olan Sinyal Tekrar Gözüktü

Bitcoin, son birkaç hafta boyunca etkileyici bir şekilde ilerliyor ve zorlu bir makroekonomik arka plana rağmen direnişten sonra direnci geçiyor.

Etkileyici bir şekilde Bitcoin yeni yerel zirveler oluşturmaya devam ediyor ve fiyatını kilit destek seviyelerinin üstünde tutuyor. Lider kripto para biriminin son derece olumlu teknik işaretleri, ayrı bir birleşimini oluşturmasına izin verdi.

Bitcoin grafik uzmanı ve analisti olan Nunya Bizniz, Bitcoin’in en önemli rallilerinden önce gelen sinyalin yeniden tespit edildiğini gözlemledi.

Bitcoin Ralli Potansiyeli

Bitcoin’in değeri büyük ölçüde ağ etkisi tarafından belirlenir. Bir ürün veya hizmetin değerinin, genellikle üstel bir ölçekte doğrudan tüketici sayısıyla ilişkili olduğunu düşündüren BTC, uzun zamandır parabolik bir şekilde işlem görmektedir.

Hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel varlık sınıflarında görülen yavaş ve istikrarlı fiyat hareketinin aksine, Bitcoin geçmişi parabolik ralliler ve parabolik çöküşlerle doludur. Nunya Bizniz, gözlemlerine dayanarak bu, Parabolik Dur-Çalıştır İndikatörünü (PSAR) Bitcoin’i analiz etmek için doğal bir uyum haline getirdi.

Yukarıda gösterilen grafiğe bakarak analist, bu indikatörün son beş yıl içinde ortaya çıkmasından sonra altı kez, Bitcoin’in “önemli büyüme potansiyeli” gördüğünü açıkladı.

Benzer şekilde, PSAR 2017’de yerel yüksekleri ve yükselişin sürekliliğini işaretleyerek %2000’lik bir ralliyi önceden haber verdi. Tarih tekrar ederse, Bitcoin önümüzdeki haftalarda yine yukarı doğru ateşlenecek. Bu işaretin ne kadar güçlü olduğunu vurgulayan Bizniz, “Bu indikatör, yükselişten başka bir şekilde yorumlanabilir mi?” diye sordu.

Diğer Boğa İşaretleri

Bununla birlikte, PSAR’daki yükseliş, Bitcoin’in yakında daha uzun vadeli bir yükseliş trendinden faydalanabileceğinin sadece bir göstergesidir.

Bitcoin’in Nisan ayında güçlü bir şekilde toparlanması, kripto para biriminin aylık mumunu bir aylık grafikte Ichimoku Cloud’un önemli bir seviyesinin kapatmasına yol açtı. 2016 yılında görülen bu oluşum Bitcoin fiyatını 20 ayda 500 dolardan 20.000 dolar seviyesine çıkararak %4000’lik bir ralli yaşattı.

Buna ek olarak, bir kripto para trader’ı Bitcoin’in yakın zamanda yükselen bir kamadan ayrıldığını belirtti. Yine aynı şekilde bu oluşum 2019 yılında Bitcoin fiyatını 4.000 dolardan 14.000 dolara çıkaran bir ralliye sebep olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner