Yükleniyor...

Bitcoin ATM Üreticisi Yasal Sorunlardan Dolayı İsviçre’ye Taşınıyor

Bitcoin (BTC) otomatik vezne makinesi (ATM) üreticisi Lamassu, diğer ülkelerdeki yasal sorunlardan dolayı İsviçre'ye taşındı.

Bitcoin ATM

Bitcoin (BTC) otomatik vezne makinesi (ATM) üreticisi Lamassu, diğer ülkelerdeki yasal sorunlardan dolayı İsviçre’ye taşındı. Şirket, İsviçre’deki bir şehir olan Lucerne’ye taşındı, çünkü firma kuralların iyi tanımlandığı ve düzenleyicilerin inovasyon yanlısı olduğu bir ülkede faaliyet göstermek istiyor. Lamassu, Bitcoin için terminaller ürettiği için hesap açma başvurusunun 15 banka tarafından reddedildiğini söylüyor. Ek olarak şirket, kendi sitesinde Bitcoin kelimesini kullandığı için ödeme işlemcisi Stripe’a yaptığı başvurusunun da reddedildiğini belirtiyor.

Blockchain ve Kripto Dostu Ülke

İsviçre, kripto dostu yaklaşımı ve Zug şehrinde bulunan “Crypto Valley” Blockchain geliştirme merkezi ile ün yapmış bir ülke. Aralık ayında Zug, Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji merkezi oldu. Zug, katılımcıların bir önceki yıla göre yüzde 177 artmasıyla Avrupa’daki şehirler başına teknoloji ile ilgili buluşma etkinliklerine göre yıllık büyüme oranlarının karşılaştırılmasında en üst sırada yer aldı. Kripto para alanındaki birçok büyük şirket düzenleyici tahkim aracı olarak daha dostane bölgelere taşınmayı tercih ediyor. Mayıs ayında Polonya’daki en büyük kripto para borsası olan BitBay, bankaların artık şirketlerle işbirliği yapmaması nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini askıya almaya karar verdi. Borsa, faaliyetlerini yasaların daha kripto para dostane olan Malta Cumhuriyeti’nde yeni bir tedarikçi ile çalışmaya başladığını açıkladı.

2018 Haziran’da dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Malta’da bir banka hesabı açtı. Borsa, Japon düzenleyicilerin borsayla ilgili bir uyarı vermesinden sonra bu yönde bir karar aldıklarını söyledi. İsviçre ve Malta’nın yanı sıra birçok ülke aktif olarak Blockchain ve kripto para projelerine ev sahipliği yapmak için yasal düzenlemeler yapıyorlar. Temmuz ayında Bermuda Adaları, yerel fintech ve Blockchain kuruluşlarına hizmet sunan yeni bir banka sınıfı oluşturmak için bankacılık yasasını değiştirme planlarını gündemine aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner