Yükleniyor...

Bitcoin Ödeme İstemcisi OpenNode 1.25 Milyon Dolarlık Yatırım Teklifini Reddetti

Bitcoin ödeme istemcisi startup'ı OpenNode, Roger Ver tarafından yapılan 1.

Bitcoin ödeme istemcisi startup’ı OpenNode, Roger Ver tarafından yapılan 1.25 milyon dolarlık yatırım teklifini reddetti. Sadece Bitcoin ödeme protokolünü destekleyen şirket, daha iyi ve daha açık bir finansal sistem vizyonunun Bitcoin Cash ile sağlanamadığını, kaynaklarının yüzde 100’ünü Bitcoin ve ikinci kat ödeme çözümlerine harcayacağını belirtti.

OpenNode, dijital para biriminin işletmeler ve işletmeler arasında benimsenmesini artırmak için Bitcoin işlemlerini gerçek zamanlı olarak işlemeyi amaçlıyor. Bitcoin işlemlerini ana zincirden onaylamak için başlatılan ikinci katman ödeme protokolü olan Lightning Network’ü destekliyor. OpenNode’un bu çabaları şirketin yatırımcı Tim Draper’dan 1.5 milyon dolar yatırım almasını sağladı.

Bitcoin Cash’i Kabul Edin ve 1.25 Milyon Doları Alın

Lightning Network’ün Bitcoin ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için daha düşük bir çözüm olduğuna inanan Roger Ver, Draper’ın yatırım teklifi ile boy ölçüşmeye çalıştı. Tek ödeme işleme protokolü olarak Bitcoin yerine Bitcoin Cash’i kolayca kabul ederlerse OpenNode projesine 1.25 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi. Ver, yatırımı için hiçbir paya ihtiyacım yok derken, tek ihtiyacının ödeme istemcisinin Bitcoin Cash’i desteklemesi olduğunu söyledi. Nitekim OpenNode, Ver’in yatırım teklifini reddederek Bitcoin Cash’e hayır Bitcoin’e evet demiş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner