Yükleniyor...

Bitcoin Ayı Piyasasındayken Satoshi Birikimi Yapmanın En İyi 4 Yolu 

Satoshi birikimi, çok az miktarda BTC (Satoshi'ler) almak veya kazanmak için kullanılan bir terimdir.

Bitcoin Satoshi

Satoshi birikimi, çok az miktarda BTC (Satoshi’ler) almak veya kazanmak için kullanılan bir terimdir. Satoshi bazından Bitcoin birikimi yapmak hiçbir şey gibi görünse de uzun vadede önemli bir yatırım haline gelebilir. Her ne olursa olsun uzun vadede Bitcoin yükseliş görünümünde ve mevcut fiyatlarla ne kadar çok Saroshi biriktirirseniz o kadar iyidir.

Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma muhtemelen Bitcoin fiyatının yükselmesine neden olacak. Hemen değilse de en azından önümüzdeki 12 ay içinde yarılanmanın etkisi olumlu olacak. Bugünün fiyatlarına göre Bitcoin sert şekilde toparlanır ve yıl sonuna kadar uzmanların çöküşten önce öngördükleri on binlerce dolarlık seviyelere ulaşabilir.

Her hafta veya günlük sabit bir miktarda Satoshi birikimi yapmak gibi birçok yolu vardır. Ödül programları veya muslukluklardan da Satoshi birikimi yapılabilir. Şimdi gelin şu an için Satoshi birikimi yapmanın en basit yollarından bazılarına göz atalım.

1. Elinizdeki Bitcoin’leri Yüksek Getirili Bir Hesaba Yatırın

Fed gibi merkez bankalarının faiz oranlarını neredeyse ve hatta doğrudan sıfıra indirmesi banda tutulan paraların artık işe yaramaz olması anlamına geliyor. Benzer şekilde, Bitcoin fiyatı düşerken donanım cüzdanınızda tuttuğunuz BTC’lerin de size zarar getirmekten başka bir faydası olmayacaktır.

Mevcut şartlarda uzun vadeli yatırım olarak görerek bir kenarda tuttuğunuz BTC’leri sizin için çalıştırabilir ve Satoshi birikimi yapmaya başlayabilirsiniz. Celsius Network gibi sağlayıcılardan BlockFi ve YouHodler’a kadar BTC’nize yüzde 6’ya varan faiz oranlarıyla yatırım imkanı sunan birçok platform bulunmaktadır. Hatta bazıları USDT gibi stablecoin’lere yüzde 12,3 faiz oranları sunuyor. Bu şekilde Satoshi birikimi yapmak istemiyor olabilirsiniz ancak herhangi bir geleneksel bankanın sunduğundan daha fazlasını kazanabilirsiniz.

2. Bitcoin Yatırımınızı Otomatikleştirin

Satoshi birikimi yapmanın en kolay yollarından biri otomatik yatırım platformlarından birinde hesap oluşturmaktadır. Burada Bitcoin dolar-maliyet ortalaması devreye giriyor. Bunu sürekli olarak kendiniz hatırlamak zorunda kalmadan, otomatik olarak BTC’ye düzenli ve tam otomatik bir şekilde yatırım yapabilecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

Bunu yapmanıza izin veren birçok platform mevcut. Ticaret yapmadan önce sizin için doğru olanı bulmak ve zaman harcamak istemiyorsanız doğrudan Coinbase veya Kraken hesabınızdan otomatik aylık yatırım planı ayarlaması yapabilirsiniz.

3. Geri Ödeme Uygulamalarını Kullanın

Kolay bir şekilde Satoshi birikimi yapmanın bir başka yolu ise belirli geri ödeme uygulamalarını kullanmaktadır. Bu uygulamaların tüm ülkelerde kullanılamadığının altını çizerek, Lolli gibi uygulamaları kullanarak uygun satıcılardan online alışveriş yaparak BTC ile geri ödeme alabilirsiniz. GAP, Macy’ ve Hotels.com gibi sitelerden yaptığınız ödemelerde Lolli cüzdanınıza yüzde 30’a kadar kripto para ile geri ödeme alabilirsiniz.

4. Bir Lightning Düğümü (Node’u) Çalıştırarak Satoshi Kazanın

Satoshi birikimi yapmanın bu alternatif yolunun getirisi çok düşük olacak. Kullanıcıların kanallarınızı kullanmaları karşılığında Satoshi kazanırsınız. Ancak bu kazanç bir geri ödeme uygulaması veya Bitcoin dolar-maliyet ortalamasını kullanarak kazandığınızdan çok daha düşük olacaktır. Bununla birlikte, Bitcoin’in ana ölçeklendirme çözümünü desteklemeye yardımcı olduğunuzu bilmenin ödülü alacağınız düşük kazanç karşısında daha ağır basabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner