Yükleniyor...

Bitcoin Balinasından Esrarengiz Hareket! Fiyata Etki Eder mi?

Dün gece oldukça esrarengiz bir Bitcoin (BTC) hareketi yaşandı.

esrarengiz bitcoin hareketi

Dün gece oldukça esrarengiz bir Bitcoin (BTC) hareketi yaşandı. Whale Alert tarafından bildirildiği üzere ABD seçimlerinde oy sayımı henüz başlamışken bir Bitcoin balinası 69,369 BTC’yi bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana taşıdı. Bu yaklaşık olarak 1 milyar dolara tekabül eden bir rakam.

İddialara göre bu adres 2015 yılından bu yana ilk defa işlem yapıyor. Bununla beraber en zengin BTC adresleri arasında da 4. sırada bulunuyordu. Fakat şimdi yerini yaklaşık 1 milyar doları yollamış olduğu “bc1qa5wkgaew2dkv56kfvj49j0av5nml45x9ek9hz6” adresine bırakmış görünüyor.
Ekran Resmi 2020 11 04 12.13.35
Kaynak: Bitinfocharts

Silk Road ile İlişkisi mi Var?

Kurucusu Ross Ulbricht’in 2013’te FBI tarafından tutuklandığı Silk Road’ı çevreleyen gizem, hala devam ediyor. Önce 614.000 BTC daha sonra 174.000 BTC’ye el konuldu, ancak kalan kripto paraların kaderi belirsizliğini koruyor. Tahminlere göre şu anda eski Silk Road satıcıları kazançlarını nakite çevirmeye başlamış olabilir.

Bilgisayar korsanları için büyük bir hedef İşlemi gönderen Bitcoin adresi meşhur bir adres. Elliptic’in belirttiği gibi, kripto paralarının büyük bir kısmı harekete geçmeden önce dördüncü en büyük cüzdandı. Bu adres siber suçlular arasında hedef. Cüzdanlar genellikle güçlü parolalarla korunur ve bir siber suçlunun bir cüzdan elde etmeyi başarması ve parolayı kıramaması durumunda, onu büyük miktarda GPU gücüne sahip bireyler olan fırsatçı korsanlara satabilir. Şimdiye kadar cüzdan çoğunlukla hareketsizdi. Dün bu durum değişti. Olay hala gizemini koruyor.

Balina hareketinin BTC fiyatına herhangi bir yansımısı olmuş gibi görünmüyor. Analistler şu anki yükseliş ya da düşüşleri ABD seçimlerine bağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner