Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), ABD Senatosuna Giriyor!

Amerika Birleşik Devletleri, ülkede genel seçimi kimin kazandığını görmek adına gergin bir bekleyiş içerisinde ve pek çok eyalette birbirine çok yakın sonuçlar elde edildi.

btc 1

Amerika Birleşik Devletleri, ülkede genel seçimi kimin kazandığını görmek adına gergin bir bekleyiş içerisinde ve pek çok eyalette birbirine çok yakın sonuçlar elde edildi. Ancak kripto para savunucuları, bilinen bir Bitcoin (BTC) destekçisinin Senato’da bir sandalye kazanmasıyla birlikte önemli bir zaferi kutluyor.

Wyoming Cumhuriyetçi Parti adayı Cynthia Lummis, 3 Kasım gecesi, bir Wall Street emektarı olan Avanti Bank&Trust CEO’su Caitlin Long’un tweet’ine göre “Kriptoyu para birimini savunmak istediğini” söyledi. Lummis, uzun vadeli bir Bitcoin meraklısı olarak biliniyor ve ilk alımını 2013 yılında, birinin yaklaşık 300 USD’ye 1 BTC alabileceği günlerde gerçekleştirdi. Yazının yazıldığı sırada, bir Bitcoin size yaklaşık 13.685 dolarak mal oluyordu.

“Çekici Bir Değer Deposu”

Lummis daha önce Kongre’de görev yapmış ve yakın zamanda bir video röportajında ​​şunları söylemiştir:

“Kongrede kaldığım süre boyunca, ilk olarak Bitcoin’i öğrendim. Merkezi olmayan halka açık hesap defteri ve sabit bir arz ile Bitcoin’in ne kadar yenilikçi olduğuna şaşırdım. Yalnızca 21 milyon Bitcoin olacağını bilmek, onu çekici bir değer deposu haline getiriyor.”

Bu son noktanın, dünyanın fiili rezerv para birimi şu anda tehdit altına girdiği için önemli olduğunu belirtti. Lummis, “Bana göre Bitcoin, hem kurumsal hem de kişisel düzeyde ABD dolarına uygun bir alternatif değer deposu olarak yükselebilir. Bu potansiyel, en azından ülkemizin ekonomik geleceğiyle ilgili konuşmalarımızda kabul etmemiz gereken bir şey” dedi.

Yeni senatörün kripto para ile aile bağları da var. Kızı Annaliese, kripto para şirketi Unchained Capital’in Baş Ürün Sorumlusu ve Stack Overflow’da eski Başkan Yardımcısı olan Will Cole ile evli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner