Yükleniyor...

Bitcoin Beklemeye Geçti! Grafik ve Piyasa Analizi – 7 Mart 2023

Karar aşamasına gelmiş olan Bitcoin (BTC) fiyat rotasını belirlemek için dinlenmeye geçmiş durumda, BTC yükseliş yönlü rota çizebilecek mi?

analiz

Karar aşamasına gelmiş olan Bitcoin (BTC) fiyat rotasını belirlemek için dinlenmeye geçmiş durumda, BTC yükseliş yönlü rota çizebilecek mi?

Bitcoin (BTC) tarafında kararsızlık devam ediyor. Güncel durum için ara fiyatta seyreden BTC, herhangi bir gelişme doğrultusunda fiyat rotasını çizebilir. Fud haberlerin ardı ardına gelmesi BTC’de ciddi sarsıntı yaratmıştı, güncel durum olarak 22.400 dolar seviyesinde seyreden BTC’nin yön kararı giderek yaklaşıyor. Yakın zaman diliminde gerçekleşecek olaylar BTC’nin fiyatında büyük rol oynayabilir.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 4 saatlik zaman diliminde incelendiğinde, rotanın yukarıya çevrilebilmesi için 23.630 dolar seviyesinin kalıcı olarak aşılması takip edilebilir. Şuan için ara fiyatta seyreden BTC, kripto piyasasından yeterli alıcı bulamazsa 21.490 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşanabilir. Güncel durum için olumsuz haberler‘den etkilenen BTC, fiyat olarak rotasını belirleme sürecine girmiş durumda.

Ekran Resmi 2023 03 07 09.33.11

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

Kripto piyasasında devam eden olumsuz havayla birlikte, BTC piyasa değeri için de büyük düşüşler yaşandı. 430 milyar dolar piyasa değerinden destek olarak kabul gören BTC, 432 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü harekete geçebilmek için, 452 milyar dolar piyasa değerini kalıcı şekilde kırması beklenebilir. Olası piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar seviyesi değeri destek olarak takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 03 07 09.34.05

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat olarak ara alanda seyreden BTC, dominans seviyesi için de ara seviyelerde ilerliyor. Yaklaşık olarak yüzde 43.50 dominans seviyesinden tepki alan BTC, yüzde 44 dominans seviyesinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenmesi muhtemeldir. Altcoin’ler tarafında yükseliş yönlü rotanın oluşulabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yüzde 43.40‘a gevşeme süreci izlenebilir.

Ekran Resmi 2023 03 07 09.36.14

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner