Yükleniyor...

Bitcoin Boğa Piyasasında Son Durum

Son zamanlarda tüm kripto piyasasına baktığımızda, piyasadaki çoğu yatırımcı ve analistin Bitcoin'in bir sonraki boğa piyasasına girmekten sadece birkaç gün uzakta olduğu ve tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaşmaya hazır olduğu sonucuna varılıyor.

Bitcoin Bull ve Bear

Son zamanlarda tüm kripto piyasasına baktığımızda, piyasadaki çoğu yatırımcı ve analistin Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasasına girmekten sadece birkaç gün uzakta olduğu ve tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaşmaya hazır olduğu sonucuna varılıyor.

Ancak en son ralli artık sona erebilir ve bir yıl süren trend çizgisine göre, en son hareket, 2019 yükselişini teyit eden düşüşten başka bir şey olmayabilir, çünkü destek şimdi şok edici bir düşüşten önce direnişe dönüştü.

Boğa Piyasası Yeniden mi Başladı?

2020’in başlangıcından bu yana, Bitcoin toparlanıyor ve yatırımcılara yıllık bazda yüzde 30’dan fazla getiri sağladı. Kripto para piyasasının başka bir yerine dönersek, altcoin’ler de hızla yükseliyor ve varlık sınıfına yatırımcı güveninin geri dönüşüne neden oluyor.

Aylık ve haftalık zaman dilimlerindeki göstergeler Bitcoin’in yakında bir boğa piyasasına girdiğini gösteriyor. Ve bu teori gerçeği olsa da, Bitcoin’in ayı piyasası tabanına dayanan bir yıllık bir eğilim çizgisi desteğin direncine dönüştüğünün bir teyidi olarak hareket edebilirdi.

Aralık 2018’in sonlarında Bitcoin, yaklaşık 3.100 dolar seviyesine ulaştı. Şubat ayının başlarına kadar, Bitcoin, yeniden test yaptığında destek alındıktan sonra kripto paranın 14.000 dolara doğru parabolik bir ralliye çıkmasına neden oldu. Ancak bu ralli zirvenin ardından tersine döndü ve Bitcoin altı aylık bir düşüş trendine girdi.

Bununla birlikte, Kasım ayı ortalarında meydana gelen düşüş, 2019 civarında mevcut yerel en düşük seviyelere düşmeden önce eski 6.400 yükseliş çizgisinin altına girmeyi başardı. En son ralli için fırlatma rampası görevi gören düşüklerdi. Ancak ralli, Şubat ayının başlangıcına neredeyse bir yıl öncesine dayanan bir yıl süren parabolik yükseliş çizgisinin tekrar testiyle sonuçlanmış olabilir.

Bitcoin

Yukarıda grafikten de görüldüğü gibi, alt desteğin yeniden testi ve destek dönüş direnci olarak yükseliş çizgisinin yeniden testi tam olarak bir yıl arayla görünüyor. Destek direnci olarak hareket eden trend çizgisi Bitcoin’in bunun üzerine geri dönemeyeceği anlamına gelmemekle birlikte buradaki mevcut ralliyi durdurmak için potansiyel olduğunu gösterir.

Bitcoin sadece üç dokunuştan sonra önemli trend çizgisinin altında kırdı, bu nedenle piyasa değeri ile önde gelen kripto para biriminin çizginin üzerine çıkması için ek girişimler gerektirebilir. Ve trend çizgisinin altında kalmak, Bitcoin’in yeni bir boğa piyasasına giremeyeceği anlamına gelmez, sadece oraya ulaşmak için yörüngenin biraz daha dik olabileceği ve gerçekleşmeden önce biraz daha zaman alabileceği anlamına gelir. Ancak tırmanış ne kadar uzun ve daha az dik olursa ralli o kadar sağlıklı olur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner