Yükleniyor...

Bitcoin: Boğa Senaryoları ve Açgözlülük!

Bitcoin (BTC), boğa senaryoları ve yükselen piyasa koşulları ışığında, korku ve açgözlülük endeksinde son bir senenin en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Boga Senaryolari ve Acgozluluk

Bitcoin (BTC), boğa senaryoları ve yükselen piyasa koşulları ışığında, korku ve açgözlülük endeksinde son bir senenin en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para piyasası yeni yılın ilk gününden itibaren yükseliş yaşıyor. 15 bin dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, tüm korku ve panik durumunu kırmayı başardı. Kripto yatırımcılarının boğa söylemleri tekrar piyasa üzerinde hakimiyet kurdu. Her ne kadar bu yükselişin boğa tuzağı olduğu iddia edilse de piyasalar aç gözlülüğe geçiş yaptı. Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, son bir yılın en yüksek noktasına ulaştı.

Bitcoin Açgözlülük Seviyesinde

Bitcoin (BTC), boğa başlangıcı olarak iddia edilen bir yükseliş senaryosuyla hareketliliğini sürdürüyor. Bu durum, Bitcoin için korku ve açgözlülük endeksinde rekor seviyeyi işaret etti.

Lider kripto para birimi, korku ve açgözlülük endeksinde 61 seviyesine ulaştı. 1 Şubat 2022 tarihinden itibaren bakıldığında, piyasalar açgözlülüğü tırmandırmış durumda.

Bitcoin korku ve acgozluluk endeksi

Geçen ayı aşırı korku seviyelerinde geçiren BTC, Şubat ayına açgözlülüğün tavan olduğu seviyelerde giriyor. Bu durum, piyasaya giren yatırımcıların iştahlı olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin Grafik Analizi

Bitcoin (BTC), ABD’nin faiz kararının netleşeceği haftaya yükseliş trendini koruyarak başladı. 23.190 dolar seviyesinde hareket eden BTC, boğa beklentilerini de yükseltmeyi başardı.

Bitcoin Grafik Analizi

BTC tarafındaki hareketlilik devam ediyor. Ancak piyasanın neredeyse yarısı bu yükselişi boğa tuzağı olarak değerlendiriyor. Fed tarafından faiz kararının açıklanacağı haftada, BTC tarafında bir düzeltme olma ihtimali masada yer alıyor.

Bu durumda BTC, 25 bin dolar seviyesindeki direnç noktasına doğru hareketliliğini sürdürüyor. Bu direnç noktasının denenmesi düzeltmenin de başlangıcı anlamına gelebilir. BTC, 25.000 dolar seviyesinden düzeltmeye girerse hedefinde 21.331 dolar seviyesindeki destek noktası olabilir.

Düzeltmenin şiddeti kuvvetlenirse, trend yönünün de değişmesi beklenilebilir. Bu durumda BTC, 19.000 dolar seviyesine yaklaşma eğilimi gösterebilir.

Ancak piyasanın boğaya evrilmesi halinde, 32.000 dolar seviyesi en güçlü direnç noktası olarak masada yer alıyor. 25.000 doların geçilmesi halinde, BTC için sıradaki hedef burası olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner