Yükleniyor...

Bitcoin Boğaları Isınıyor! BTC’nin %230 Gibi Devasa Bir Ralli Yapacağını Gösteren İşaretler

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür yükselişe geçmek için mücadele ederken, ciddi bir yükseliş işareti olarak kabul edilebilecek uzun vadeli boğa sinyalleri geliyor.

Bitcoin Boğaları Isınıyor İşte BTC’nin 230 Ralli Yaşayacağını Gösteren İşaretler

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür yükselişe geçmek için mücadele ederken, ciddi bir yükseliş işareti olarak kabul edilebilecek uzun vadeli boğa sinyalleri geliyor.

Tanınmış kripto para trader’ı MoeMentum, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyat davranışı açısından yeni bir haftaya girerken önemli bir sinyalin şekillenmeye başladığını belirtti:

Haftalık grafikte Fisher Transform, uzun zamandır ilk kez 0 çizgisinin üzerine çıkıyor. En son bu sinyal gerçekleştiğinde Bitcoin 4.200 dolardan 14.000 dolara çıkarak yüzde 230 yükseldi.

Trader, grafiğin sinyali geçerli kılacak şekilde tamamlanması durumunda tarihin tekerrür edebileceğini, BTC’nin yukarı yönlü güçlü bir dalgalanma yaşayacağını ve böylece kripto para piyasasında mevcut olan olumsuzluk beklentinin kırılacağı görüşünde.

Diğer Bitcoin (BTC) Boğa İşaretleri

Bitcoin’in başka bir üstel, hatta parabolik boğa koşusuna girme eşiğinde olduğunu gösteren sadece Fisher Transform sinyali değil.

Kripto para analisti Cryptokea, geçtiğimiz günlerde Google Trend’lerinin analizini yaptı. Analist, “Bitcoin Satın Alma” kelime bütününün aranma eğiliminin Haziran 2019’dan bu yana yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gördü. Analiste göre, kelime bütünün aranma eğilimi muhtemelen 14.000 dolardan daha yüksek fiyatlara yol açacak parabolik bir yükselişin başlangıcını işaret ediyor.

Analist, Bitcoin’in fiyatındaki yükselişle ile ilişkili olan bu metrik için uzun vadeli yükseliş eğiliminin “inkar edilemez” olduğunu ve zamanla daha fazla insanın kripto para birimini satın almak istediğini doğrulayan logaritmik bir koridora işaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Buna ek olarak, haftalık hareketli ortalama yakınsama grafiği (MACD) bir yükseliş crossover’ı gösterdi ve MACD hattı sinyal hattı üzerinden geçti.

Peki bu ne anlama geliyor? Yukarıdaki grafikten görüleceği üzere, bu teknik sinyal en son Şubat 2019’da görüldü ve Bitcoin’in fiyatı sadece birkaç ay içinde 3.000 dolardan 14.000 dolara dayandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner