Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Boğaları Isınıyor! BTC’nin %230 Gibi Devasa Bir Ralli Yapacağını Gösteren İşaretler

Bitcoin Boğaları Isınıyor! BTC’nin %230 Gibi Devasa Bir Ralli Yapacağını Gösteren İşaretler

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür yükselişe geçmek için mücadele ederken, ciddi bir yükseliş işareti olarak kabul edilebilecek uzun vadeli boğa sinyalleri geliyor.

Tanınmış kripto para trader’ı MoeMentum, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyat davranışı açısından yeni bir haftaya girerken önemli bir sinyalin şekillenmeye başladığını belirtti:

Haftalık grafikte Fisher Transform, uzun zamandır ilk kez 0 çizgisinin üzerine çıkıyor. En son bu sinyal gerçekleştiğinde Bitcoin 4.200 dolardan 14.000 dolara çıkarak yüzde 230 yükseldi.

Trader, grafiğin sinyali geçerli kılacak şekilde tamamlanması durumunda tarihin tekerrür edebileceğini, BTC’nin yukarı yönlü güçlü bir dalgalanma yaşayacağını ve böylece kripto para piyasasında mevcut olan olumsuzluk beklentinin kırılacağı görüşünde.

Diğer Bitcoin (BTC) Boğa İşaretleri

Bitcoin’in başka bir üstel, hatta parabolik boğa koşusuna girme eşiğinde olduğunu gösteren sadece Fisher Transform sinyali değil.

Kripto para analisti Cryptokea, geçtiğimiz günlerde Google Trend’lerinin analizini yaptı. Analist, “Bitcoin Satın Alma” kelime bütününün aranma eğiliminin Haziran 2019’dan bu yana yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gördü. Analiste göre, kelime bütünün aranma eğilimi muhtemelen 14.000 dolardan daha yüksek fiyatlara yol açacak parabolik bir yükselişin başlangıcını işaret ediyor.

Analist, Bitcoin’in fiyatındaki yükselişle ile ilişkili olan bu metrik için uzun vadeli yükseliş eğiliminin “inkar edilemez” olduğunu ve zamanla daha fazla insanın kripto para birimini satın almak istediğini doğrulayan logaritmik bir koridora işaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Buna ek olarak, haftalık hareketli ortalama yakınsama grafiği (MACD) bir yükseliş crossover’ı gösterdi ve MACD hattı sinyal hattı üzerinden geçti.

Peki bu ne anlama geliyor? Yukarıdaki grafikten görüleceği üzere, bu teknik sinyal en son Şubat 2019’da görüldü ve Bitcoin‘in fiyatı sadece birkaç ay içinde 3.000 dolardan 14.000 dolara dayandı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

966BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
24,601TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar