Yükleniyor...

Bitcoin Boğaları Koşu Hazırlıklarına Başladı: BTC Saldırmaya Hazır!

Bitcoin 9.

Bitcoin Boğaları Koşu Hazırlıklarına Başladı BTC Saldırmaya Hazır

Bitcoin 9.600 doların üzerinde. 24 saatteki %2 fiyat değişikliği marjinal olmakla birlikte, 9.600 doların üzerine çıkmak, yükseliş hissini artırabilecek önemli bir psikolojik hamledir. Bunun destek olması halinde, trader’lar hafta içinde büyük bir fiyat hareketi bekliyorlar. Yukarı tarafta, boğa onayı için 9.800 dolar seviyesi bekleniyor.

Son birkaç hafta boyunca, hodlers’ın her zamankinden daha fazla biriktirdiğini gösteren çok sayıda veri metriği bulunuyor. Aslında, Glassnode’den gelen yeni veriler, yatırımcıların 2020’nin büyük bir kısmında birikim yaptığını gösteriyor.

Bu birikim, özellikle %2 Bitcoin balina sayısında artış olduğu üçüncü Bitcoin yarılanmasından sonra gerçekleşti. Balinaların katılımındaki artış, çok az ticaret hacmiyle gerçekleşen büyük fiyat hareketiyle belirginleşmiştir.

Birikimlerin çoğunda, fiyat hareketleri konusunda çok az şey olmuştur. Bitcoin daralan bir aralıkta kaldı. Tarihsel olarak, volatilitedeki bu eşi görülmemiş düşüşü şiddet eylemleri izliyor.

Bitcoin (BTC) Boğa Eğilimleri

Boğa eğilimleri, 325 milyon kullanıcısının kripto para satın almasına izin verecek bir Paypal ve Venmo entegrasyonunun doğrulanmamış raporları tarafından köpürüyor. Bu, fiyatların yükseldiğini düşünen ana akımın benimsenmesine yönelik önemli bir adım olacaktır.

Ayrıca Başkan Trump, birkaç hafta içinde ikinci bir teşvik kontrolünün geldiğini ve bunun “çok cömert” olacağını da doğruladı. İlk kontrolden sonra, ABD borsası Coinbase’den elde edilen veriler, ödemeyi takiben, yardımlarla aynı değere sahip mevduatlarda bir artış olduğunu gösterdi. İkinci yardım ödenekleriyle Bitcoin’e daha fazla yatırım yapılması bekleniyor. Böylece talep ve fiyatlar artacaktır.

Bitcoin Opsiyonları Sona Eriyor

Ancak çoğu pozitif katalizör birkaç hafta uzakta olsa da, yakında anıtsal bir olay gerçekleşecek. Yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin opsiyonları 26 Haziran’da sona ermesi bekleniyor. Bu, bazı yatırımcıları Bitcoin 10.000 doların altında kaldığından endişeleniyor.

Bitcoin hafta sonuna kadar hala 10 bin doların altındaysa bunun fiyatları nasıl etkileyeceği ve bunun sürenin sona ermesi durumunda önemli bir etkisi olup olmayacağı hala belirsizdir. Ancak yeni bir kayıt belirlendiğinde etkiler hissedilir olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner