Yükleniyor...

Bitcoin Boğaları Koşuya Başladı ve BTC 7.800 Doları Buldu: İşte Yükseliş Sebebi ve Sıradaki Hedefler

Bitcoin birkaç dakika içinde 7.

Bitcoin Boğaları Koşuya Başladı ve BTC 7.800 Doları Buldu İşte Yükseliş Sebebi ve Sıradaki Hedefler

Bitcoin birkaç dakika içinde 7.100 dolar seviyelerinden 7.800 dolar seviyelerine çıkarak son üç haftada en yüksek seviyesine ulaştı. 7.250 ve 7.500 dolarlık engelleri rahat aşan BTC, 6 Nisan’dan bu yana oluşan psikolojik engeli kırdı.

Finansal piyasalar perişan durumda. Yatırımcılar, yaklaşmakta olan şirketlerin korkunç kazanç raporuna hazırlanıyor. Küçük bir haber bile borsalarda büyük bir sevinç getiriyor. Bu da Wall Street’e yansıyor. Kripto para piyasaları hisse senedi piyasalarına nazaran oldukça iyi ilerliyor.

BTC/USD Saatlik Grafiğine Bakış

  • Bitcoin’in kısa vadeli teknik analizi, kısa vadede BTC’nin boğaya dönüştüğünü ortaya koyuyor. Günün şimdiye kadarki aralığı 7.033.93 dolar – 7.777.76 dolar. Ve görünüşe göre, BTC daha da yükselebilir.
  • Göreceli Güç Endeksi, Bitcoin’in aşırı alım bölgesine girdiğini gösteriyor. Fiyatlar artmaya devam etti. Bu yatırımcıların olduğunu ve yükseliş trendini yakalamak istediklerini gösteriyor.
  • Hacimler, son birkaç seansta olduğundan daha fazla arttı. İnsanlar şu anda Bitcoin’de güçlü bir şekilde yükseliyorlar.
  • MACD’nin yukarı doğru geçişi yine güçlü bir yükseliş göstergesidir.

Bitcoin’e Uzakdoğu Dopingi

Bitcoin Magazine’in Çin sorumlusunun eski başkanı Molly’ye göre, “Bitcoin yarılanma”  kısa bir süre önce Weibo’da viral hale geldi. Bitcoin yarılanması, Çin’in yuan yoluyla Bitcoin alımını etkili bir şekilde yasaklamasına rağmen, son 24 saat içinde en çok aranan altıncı terim oldu.

Dünya Çapında Benzer Manzaralar

Google Arama Trendleri verileri, geçtiğimiz ay, küresel Google kullanıcılarının “Bitcoin yarılanma” terimini herhangi bir aydan daha fazla aradıklarını gösteriyor. Arama motoru ayrıca, Nisan ayında, “Bitcoin yarılanma”  teriminin geçen aydan iki kat daha fazla aranacağını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını öngörüyor.

Bu durum Bitcoin için boğa anlamına geliyor, Google verilerine göre, “Bitcoin satın al” ve “Bitcoin yarılanma” arama terimleri yıl başından beri adım adım artmaktadır. Korelasyon mükemmel değil, ama birbirlerini etkiledikleri açık.

Bitcoin Boğa Koşusuna Neden Olan Dört Temel Faktör

Goldman Sachs’ın eski ortağı olan Kelvin Koh, Bitcoin piyasasının boğa koşusuna başlayacağını dört temel faktör üzerinden gördüğünü açıkladı:

  • Facebook’un kriptosu Libra’nın lansmanı yaklaşıyor: Analistler, lansmanın Libra’yı benimseyenler ile BTC’yi benimseyenler arasında bir miktar örtüşme olması beklendiği için Bitcoin’i benimsemeye neden olacağını düşünüyor.
  • Çin dijital varlığını kullanıma sunuyor: Yerel medya raporlarından ve Çin Halk Bankası’nın duyurularında, Çin nihayet ulusal dijital para projesini uygulamaya başlıyor. Bu, Bitcoin de dahil olmak üzere dijital nakit sistemlerine geçişi hızlandıracak.
  • Üst piyasalar Bitcoin’i yasallaştırıyor: Son birkaç ay içinde Hindistan, Güney Kore ve Almanya gibi ülkeler kripto ve Blockchain konusunda kararlar aldı ve belirli sınırlar içinde olduğu sürece inovasyonu desteklediğini gösterdi.
  • Federal Reserve ekonomiyi kurtarma politikalarını etkinleştirdi: Federal Reserve, düzgün piyasa işleyişini ve para politikasının daha geniş finansal koşullara ve ekonomiye etkili bir şekilde aktarılmasını desteklemek için sonsuz miktarda tahvil satın alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner