Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 100 Bin Doları Göreceğini Söyleyen Analistten Korkutan Uyarı

2021 yılına kadar Bitcoin'in (BTC) muhtemelen 50.

Stok Akışı İle BTC’nin 100 Bin Dolara Gideceğini Bulan Analistten Korkutan Bitcoin Ölüm Spirali Uyarısı

2021 yılına kadar Bitcoin’in (BTC) muhtemelen 50.000 ila 100.000 dolar arasına oturacağını söyleyen popüler kripto para analisti, tahminini yerle bir edebilme ihtimali bulunan “ölüm spirali” riski analizi ile uyarıda bulundu.

Bitcoin (BTC) Yarılanması Ölüm Spiralini Tetkleyebilir

PlanB olarak bilinen popüler kripto para analisti, yaklaşan yarılanmanın (halving) madencilerin cihazlarını toplu olarak kapatmaya zorlayıp zorlayamayacağını analiz etti. Analiste göre böyle bir senaryoda, teorik olarak Bitcoin onay süreleri artacak, ağın güvenliği zayıflayacak ve önde gelen kripto paranın fiyatını düşüren madencilik ölüm spirali tetiklenecek.

PlanB bu konuda Twitter’da bir anket yaptı. Katılımcıların yüzde 13’ünün böyle bir senaryonun Bitcoin’in geleceği için gerçek bir risk olduğunu düşünüyor olması dikkat çekti.

PlanB, Bitcoin ağındaki işlemleri işlemek için ne kadar bilgi işlem gücünün gerekli olduğunu otomatik olarak ayarlayan yerleşik bir özellik nedeniyle ölüm spirali riskinin “neredeyse sıfır” olduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) Emin Adımlarla Ralliye Doğru Gidiyor

İşlemleri doğrulamak ve BTC kazanmak için mücadele eden daha az madencilik cihazının aktif olması durumunda madencilik zorluğu düşer. Sistem bu şekilde Bitcoin kazanmayı kolaylaştırmayı ve madencilik ekipmanlarını kapatmaya karar veren madenciler için süreci daha çekici hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Analist, Bitcoin’in yarılanmasının uzun vadeli bir ralliyi başlatacağı görüşünde emin. Analistin boğa trendi tahmini, bir varlığın toplam arzının her yıl üretilen miktara bölünmesini ölçen ‘stok akış’ oranına dayanıyor. Analist görüşünü şu şekilde açıklıyor:

Bence, Bitcoin’in fiyatı ve stok akış modeli arasındaki ilişki tüm ağ etkilerinin bir birine çok yakın olduğu anlamına geliyor: Yatırımcılar, spekülatörler, trader’lar, tüketiciler, madenciler ve geliştiriciler hepsi birlikte… […] arz ve talep!

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner