Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), 12 Bin Doları Gördü! Sırada Ne Var? 15 Ağustos 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz günlerde ani bir düşüş yaşayarak 11 bin 200 dolara kadar gerilemişti.

bitcoin btc 12 bin dolara

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz günlerde ani bir düşüş yaşayarak 11 bin 200 dolara kadar gerilemişti. Lider kripto para birimi bu sabah tekrar hareketlenerek 12 bin dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’de bir süredir yön belirsiz. Birçok analist Bitcoin’in yükseliş mi düşüş mü yaşayacağı konusunda farklı farklı yorumlarda bulunuyor. Popüler analist Josh Rager, BTC’nin 12 bin dolara çıkması konusunda yorumda bulundu:

“Şimdi 12 bin doların üzerinde kalma zamanı.”

The Moon Carl ise bir sonraki hedefinin 13 bin dolar olduğunu ifade etti. Analiste göre BTC, bir sonraki hamlesi için hazırlanıyor. Bilindiği üzere Moon Carl, bundan 1-2 hafta önce 100 bin dolara ulaşana kadar hiçbir Bitcoin’imi satmıyorum ifadelerini kullanmıştı.

Popüler analist  Denys Serhiichuk önceki gün yaptığı BTC analizinde Bitcoin’in 12 bin doları aşabileceğini ve 12 bin 400 dolara doğru ilerleyebileceğini söylemişti.

12 Bin Doları Muhafaza Etmeli

Analistlere göre şimdi önemli olan Bitcoin’in 12 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele etmesi. Eğer BTC bunu başarırsa ilk hedef olarak 12 bin 400 ve sonrasında 13 bin dolara kadar ilerleme yaşayabilir.

Yazının yazıldığı sırada BTC, CoinMarketCap verilerine göre 11 bin 891 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner