Yükleniyor...

Bitcoin’i (BTC) 14.000 Dolara Taşıyan Desen Yeniden Ortaya Çıktı!

Bitcoin'in (BTC) yüzde 80'den daha fazla değer kaybettiği acımasız ayı piyasasından 1 Nisan 2019'da çıktı ve en büyük kripto paranın fiyatı sadece bir günde yüzde 25'den fazla yükseldi.

Bitcoin 11

Bitcoin’in (BTC) yüzde 80’den daha fazla değer kaybettiği acımasız ayı piyasasından 1 Nisan 2019’da çıktı ve en büyük kripto paranın fiyatı sadece bir günde yüzde 25’den fazla yükseldi. İlk başta bu yükseliş basit bir manipülasyon ve hatta bir boğa tuzağı olarak değerlendirildi ama yükseliş devam etti.

O dönem Bitcoin’in 10.000 doları geçeceğinin haberini Twitter’daki ünlü kripto para trader’ı B.Biddles verdi. Trader, “Grafik Desen Ansiklopedisi”nde de yer alan ve Bitcoin grafiğinde oluşan ilginç bir desene dikkat çekti.

Analistin tam olarak dikkat çektiği Bulkowski’nin “BARR Bottom Deseni” bir dizi fiyat eğilimi ile oluşuyor. Bu eğilimler;

  1. Büyük, dikey bir satışa neden olan bir düşüş trendi,
  2. Düşüş trendi boyunca fiyatları konsolide eden bir dip deseni,
  3. 1. maddedeki trend çizgisini geçen bir ralli
  4. Dibi geride bırakan bir yükselişten önce trend çizgisine yapılan bir geri dönüş

B.Biddles’ın analizi paylaşıldıktan haftalar sonra kanıtlandı ve Bitcoin analizin paylaşılmasından iki ay sonra 14.000 dolara kadar çıktı. Ve şimdi Bitcoin’in son fiyat hareketinin de aynı deseni oluşturduğu görülüyor. Eğer desen sorunsuz bir şekilde tamamlanırsa bu kripto para birimi için çok büyük bir yükselişe neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner