Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 18 Bin Dolara Kadar Yükselebilir

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta iyi günler yaşamadı.

Bitcoin 18 Bin dolarak Kadar Yükselebilir

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta iyi günler yaşamadı. Geçen haftasonu 10 bin dolara ulaştıktan sonra önde gelen kripto para biriminin fiyatı düştü. BTC psikolojik dirençten 8 bin 450 dolara kadar geriledi. TradingView verilerine göre lider kripto para birimi yüzde 15 düşüş yaşadı.

Bu geri çekilmenin daha derin bir düzeltmenin öncüsü olduğunu ima eden bir takım analistler olsa da, çok sayıda yorumcu BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi 20 bin dolara doğru toparlanmanın eşiğinde olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı 18 Bin Dolara Ulaşır mı?

Geçtiğimiz haftaki ciddi düzeltme nedeniyle şu anda kripto endüstrisinin etrafında dolaşan korkuya rağmen, Polar Hunt kısa süre önce aşağıdaki analizi paylaştı.

2014-2016 yıllarındaki piyasa yapısı ile fiyat yapısını karşılaştırmaya çalışan analiz, Bitcoin’in halihazırda bir önceki piyasa döngüsüne göre iyi bir noktada durduğunu gösteriyor. Polar Hunt’un çizelgelerine göre, önceki pazar döngüsünü T’ye kadar takip eden Bitcoin, Mayıs 2020’deki halving sırasında 18 bin dolara (mevcut 8 bin 550 dolarlık fiyat üzerinden yüzde 100’lük bir artış) yükselebilecek. Bu aşırı iyimser görünse de, aşağıdaki grafik önceki piyasa döngüsüyle ürkütücü benzerlikleri göstermektedir. Polar Hunt’ın öne sürdüğü benzerlikler yükseliş argümanına güven katmaktadır.

Polar Hunt, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in 18 bin dolara yaklaşacağını öne süren tek analist değil.  CNBC’ye röportaj veren Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in birkaç ay içerisinde 20 bin dolar civarına yükseleceğini dile getirmişti.

Ayrıca, tüccar Financial Survivalism, “Bitcoin’in 1 Temmuz 2020’ye kadar All Time Highs’ı tekrar test edeceğine inanıyorum” demişti.

Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 8 bin 593 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner